Зеленський обіцяє не допустити блокування судової реформи

17:09, 13.09.2021
Зеленський обіцяє не допустити блокування судової реформи

Чи справдяться обіцянки Зеленського щодо реформи судової системи - покаже лише час.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв не допустити блокування судової реформи в Україні та надати негайну оцінку й відсіч кожній незаконній дії в цьому питанні.

 

Як інформує УМ, про це 13 вересня йдеться у заяві, опублікованій на сайті глави держави.

 

«Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку», – зазначив, зокрема, Зеленський.

 

Серед іншого глава держави висловив подяку міжнародним організаціям, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції і які минулого тижня делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Етичної ради.

 

Водночас в ОП поінформували, що у четвер, 16 вересня відбудеться робоча зустріч за участю очільників органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного Суду, представників парламенту, а також послів «Великої сімки».

 

Так, в Офісі Президента зазначили, що відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», суб’єкт формування Етичної ради подає голові ВРП список кандидатів до складу Етичної ради протягом 30 днів з дня надходження відповідного звернення голови ВРП.

 

«Суб’єктом подання є, серед іншого, Рада суддів України, яка повинна делегувати трьох представників до Етичної ради. Однак на сьогоднішньому засіданні Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради. Це викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинку найважливішої її частини – очищення судової системи», - заявили в ОП.

 

Нагадаємо, що за підсумками голосування Ради суддів України жоден із кандидатів до складу конкурсної комісії з обрання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РСУ не набрав необхідної кількості голосів.