На Дніпропетровщині силовики визволили із рабства десятки людей

16:59, 09.09.2021
На Дніпропетровщині силовики визволили із рабства десятки людей

Раби 21 століття. (Фото: Фейсбук Київська міська прокуратура)

Столичні правоохоронці затримали групу осіб, які утримували 120 людей у трудовому рабстві.

 

Як інформує УМ, про це повідомила 9 вересня Київська міська прокуратурау Фейсбуці.

 

За даними слідства, учасники злочинної групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання.

 

Вказаним особам зловмисники пропонували роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області, обіцяючи зарплату від 3000 до 4000 грн. на місяць, а також безкоштовне житло та триразове харчування.

 

 

Завербованих людей мікроавтобусами доставляли на територію агрофірми у на Дніпропетровщині, де розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання.

 

Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу.

 

Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їх "заробіток" обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями.

 

 

На території будинків, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

 

При спробі завербованими особами самовільно залишити територію бараків, вербувальники та їх довірені особи погрожували силою, а у разі невиконання їх вимог, застосовували її. Окрім цього, зловмисники обманним шляхом відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти.

 

Попри нелюдські умови проживання та праці через відсутність документів, засобів зв’язку та грошей робітники були змушені залишатися на агрофірмі та працювати.

 

За результатами кількамісячної роботи з документування діяльності злочинної групи 8 вересня правоохоронці провели 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів. У ході слідчих дій вилучено чернетки, грошові кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорта, пляшки зі спиртовмісною рідиною та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.

 

На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі визволені. 17 із них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення відносно них злочину.

 

П’ятьох фігурантів затримано. Серед них - вербувальники та бригадири.

 

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.