На Івано-Франківщині ліквідували проросійську ботоферму: 12 тисяч фейкових акаунтів

12:18, 26.07.2021
На Івано-Франківщині ліквідували проросійську ботоферму: 12 тисяч фейкових акаунтів

Ботоферма працювала здебільшого у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях. (Фото СБУ)

Кіберфахівці СБУ виявили і ліквідували потужну ботоферму в Івано-Франківській області, яка виконувала завдання замовників з Росії.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує СБУ в понеділок.

 

Зазначається, що організував її місцевий житель, спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Тільки від початку року він використав для реєстрації фейкових акаунтів майже 12 тисяч SIM-карток українських та російських мобільних операторів!

 

Ботоферма працювала здебільшого у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях.

 

Замовниками послуг були більшістю клієнти з РФ. І використовували її «потужності», коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей.

 

У основному, це «накрутка» кількості переглядів, вподобань, коментарів у соціальних мережах та відеохостингах. «Розрахунки» велися в рублях.

 

У ході проведених обшуків за місцем реального мешкання організатора ботоферми виявлено та вилучено SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі SIM-карток операторів мобільного зв’язку.

 

Наразі тривають слідчі дії.

 

Після завершення експертиз планується оголосити організатору оборудки про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, що передбачено ст. 361 Кримінального кодексу України.