Контррозвідка СБУ викрила у Дніпрі низку підприємств-постачальників військових товарів до РФ

11:57, 07.07.2021
Контррозвідка СБУ викрила у Дніпрі низку підприємств-постачальників військових товарів до РФ

На одному з підприємств Дніпра, яке співпрацювало з агресором

Контррозвідка СБУ викрила групу компаній на незаконних військових поставках до РФ. Декілька афілійованих підприємств у Дніпрі вигравали тендери від Міністерства внутрішніх справ та Федеральної служби охорони РФ і в обхід українського законодавства торгували з країною-агресором.

 

Як інформує УМ, про це 7 липня повідомили на своєму сайті в СБУ.

 

«За попередньою інформацією, товари цих українських підприємств використовувались для комплектування  військових транспортних засобів та бронетехніки РФ», - сказано, зокрема, у повідомленні.

 

Співробітники СБУ встановили, що «схему» організувало керівництво однієї з компанії-виробників запасних частин, якому було відомо, що окремі види продукції за технічними характеристиками належать до товарів військового призначення і підлягають експортному контролю. Втім, це свідомо не відображалося у документації на експорт.

 

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили:

 

1200 одиниць продукції з ознаками належності до товарів військового призначення;

документацію щодо експорту продукції за кордон, в тому числі – РФ;

виробниче обладнання;

комп’ютерну техніку.

 

Вилучена продукція направлена на відповідні експертні дослідження, за результатами проведення яких будуть прийняті процесуальні рішення у кримінальному провадженні.

 

Наразі тривають слідчі дії для встановлення інших осіб, можливо причетних до незаконних дій.

 

Викриття протиправної діяльності проводилось співробітниками контррозвідки та слідчими УСБУ у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.