Брату Єрмака суд відмовив у задоволенні позову проти нардепа Лероса

10:56, 09.06.2021
Брату Єрмака суд відмовив у задоволенні позову проти нардепа Лероса

Нардеп Гео Лерос проти брата глави ОП Дениса Єрмака

Суд відмовив брату голови Офісу президента Денису Єрмаку у задоволенні позовних вимог до народного депутата Гео Лероса про «захист честі та гідності».

 

Як інформує УМ, про це повідомили в  юридичнійкомпанії «Міллер», яка представляє інтереси Лероса.

 

У позовних вимогах Єрмак просив визнати недостовірною та спростувати інформацію про те, що він нібито здійснює «торгівлю»посадами у держорганах за сприяння свого брата, впроваджує «свою програму»в силові відомства та «заробляє на державі».

 

Окрім того позивач просив відшкодувати йому моральну шкоду, яку він оцінив в 1 гривню.

 

Печерський районний суд Києва закріпив у своєму рішенні таку позицію, що будь-яка критика та оцінка вчинків, вираження власних думок щодо якості виконуваних функцій публічними особами не є підставою для захисту права на повагу честі, гідності та ділової репутації і, відповідно, не є предметом судового захисту.

 

Більше того, суд зазначає, що Єрмаком не доведено ані факту поширення даної інформації Леросом, ані факту завдання його «честі й гідності» шкоди.

 

Денис Єрмак подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації у вересні 2020 року.

 

Сталося це невдовзі після оприлюднення так званих «плівок Лероса», у яких йшлося про приховування корупційних схем у столиці.

 

До того 26 червня 2020 року журналісти Bihus.Info з посиланням на документи, надані нардепом Гео Леросом і на свої джерела, повідомили про те, що компанії, пов'язані з Денисом Комарницьким, в останні роки регулярноотримувала в Києві великі підряди на будівництва та реконструкції від комунальних підприємств, а сам Комарницький тепер залучений в мерську кампанію Тищенка.

 

Своєю чергою  Лерос заявив, щопередав НАБУ відомості, які свідчать про корупційну діяльність Єрмака, його кума Тищенка та ексдепутата Київради Дениса Комарницького.

 

2 жовтня 2020 Лерос оприлюднив шматки записів розмов, які, за його твердженням, вказують на те, що президент Володимир Зеленський і голова його офісу АндрійЄрмак покривають корупційні дії Дениса Комарницького у Києві.