НАБУ оскаржить рішення про закриття справи Роттердам+

12:15, 23.05.2021
НАБУ оскаржить рішення про закриття справи Роттердам+

Важкий хрест НАБУ "Роттердам+"

Ця справа є однією з найбільш значущих для України, і про необхідність її завершення неодноразово заявляли найвищі посадовці.

 

Тож НАБУ впевнене – надати оцінку і поставити крапку має лише суд.

 

Як інформує УМ, про це йдеться  у Телеграм-каналі НАБУ.

 

«Долю справи Роттердам+ має вирішити суд – лише так можна дослідити повноту і переконливість зібраних детективами НАБУ доказів й надати їм справедливу оцінку. Рішення нового старшого групи прокурорів Дениса Демківа про закриття так званої справи Роттердам+ 20 травня 2021 року викликає сумніви в його об’єктивності. Це рішення ухвалено в позаробочий час, без консультацій із детективами та належного вивчення матеріалів справи», - зазначається  у повідомленні.

 

У НАБУ заявляють, що йдеться про понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозаписів допитів.

 

«У заслуховуванні справи у присутності в.о. керівника САП та інших прокурорів групи новий старший групи прокурорів відмовив. Він проігнорував і думку свого колеги – прокурора САП, що також здійснює процесуальний контроль у справі з початку її розслідування та має протилежну позицію стосовно долі кримінального провадження, – який готовий представити обвинувачення у суді», - наголошують у НАБУ.

 

Бюро оскаржить рішення про закриття справи до в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Як повідомлялося раніше, 8 серпня 2019 року НАБУ оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули Роттердам+, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

 

5 травня 2021 року генеральний прокурор Ірина Венедіктова змінила старшого групи прокурорів у справі Роттердам+ Віталія Пономаренка, який тричі її закривав.