НАТО побоюється спровокувати агресію Росії – Вершбоу

12:20, 15.05.2021
НАТО побоюється спровокувати агресію Росії – Вершбоу

Заступник Генсека НАТО в 2012-16 роках Александр Вершбоу.

Країни-члени НАТО не поспішають надавати Україні членство в Альянсі, оскільки побоюються спровокувати нову агресію з боку Росії.

 

Як повідомляє Україна молода, про це заявив почесний член Атлантичної Ради, заступник Генсека НАТО в 2012-16 роках Александр Вершбоу під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.

 

"Члени НАТО постійно повторюють обіцянку, яку дали в 2008-му стосовно того, що Україна і Грузія стануть членами НАТО в майбутньому, але вони не мають особливого бажання рухатися вперед, побоюючись спровокувати нову агресію з боку Росії", - сказав пан Вершбоу.

 

На його думку, саме вагання НАТО і брак єдності додало Росії сміливості в її діях.

 

"Але є й ті, хто вважає, що невдало сформульоване рішення саміту, а саме однозначна обіцянка членства, спровокувало Росію, і ми повинні бути обережнішими сьогодні. Я ж гадаю, що більшою помилкою була нездатність зробити так, щоб Росія заплатила високу ціну за свою агресію проти Грузії у 2008 році, і це могло безпосередньо сприяти тому, що сталося і в 2014-му", - наголосив експерт.

 

Александр Вершбоу також додав, що невпевненість членів Альянсу дає Росії помилкове відчуття того, що вона має право вето на євроатлантичне майбутнє України і Грузії шляхом окупації частини їхньої території.

 

Водночас він підтримав дії України, яка хоче від НАТО виконання даних обіцянок і наголосив:

 

"Україна повинна спонукати адміністрацію Байдена, аби вплинути на решту країн Альянсу, щоб політика відкритих дверей залишалася частиною оновленої політики Альянсу".

 

Як повідомляла «УМ», очільник МЗС України Дмитро Кулеба не очікує, що на саміті НАТО наступного місяця буде ухвалене рішення щодо надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ), оскільки деякі союзники не хочуть провокувати РФ.