Президент Литви заявив про невикористаний потенціал ЄС тиску на Росію

11:05, 12.05.2021
Президент Литви  заявив про невикористаний потенціал ЄС тиску на Росію

Президент Литви Ґітанас Науседа зявив про достатній потенціал ЄС тиску на Кремль

У арсеналі Європейського Союзу ще є достатньо невикористаних  засобів  для тиску на Росію, щоб вона дотримувалася демократичних норм, вважає президент Литви Гітанас Науседа.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє  Delfi.

 

«У цьому арсеналі все ще є засоби, які можуть бути дієвими, і які можна було б застосувати. Якщо дивитися в майбутнє, то я думаю, що ми точно не використовуємо весь арсенал, і ми повернемося до цих питань», - сказав Науседа.

 

Водночас  литовський президент не сумнівається, що застосовувані зараз Заходом економічні санкції проти Росії діють.

 

«Так, санкції діють. І тут, оскільки російська влада, Кремль, прекрасно розуміють, що санкції діють, вони впливають на економіку Росії, то у них є свобода вибору: повернутися до нормального діалогу, нормальної поведінки - або піти в ізоляцію», - зазначив президент Литви.

 

За словами Науседи, у ЄС зберігається виклик пошуку компромісу між усіма державами, оскільки, як і раніше, відрізняється ставлення до Росії у країн Балтії, Польщі, Чехії, південних і східних держав ЄС.

 

А після повідомлень Чехії про організовані російською військовою розвідкою вибухи «всі розуміють, з якою загрозою ми стикаємося».

 

Напруженість між Заходом і Росією після анексії Криму та агресії на Сході України в 2015 році зросла останнім часом, після того, як Чехія оголосила про організовані військовою розвідкою Росії ГРУ вибухи в 2014 році, а також після стягування збройних сил Росії до кордону з Україною, арешту критика Кремля Алексєя Навального.