На Закарпатті отримали статус гірських 214 населених пункти

14:03, 20.04.2021
На Закарпатті отримали статус гірських 214 населених пункти

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів

Розвиток гірських територій є одним із пріоритетних завдань у межах реалізації Державної стратегії регіонального розвитку. Статус гірських на Закарпатті надано 214 населеним пунктам, а саме, Мукачівський район – 43 н.п.; Рахівський район – 28 н. п.; Тячівський район – 28 н. п.; Ужгородський район – 35 н. п.; Хустський район – 80 н. п.

 

Такі зміни пов’язані з новим адміністративно-територіальним устроєм України.

 

Як інформує УМ, про це на офіційному сайті Закарпатської ОДА 20 квітня повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка.

 

«Мешканці гірських населених пунктів мають низку пільг. Зокрема, для них розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20%, а тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25%», - повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка.

 

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад та входять до складу 16 районів у 4 областях (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій).

 

Відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» до гірських населених пунктів належать міста, селища міського типу, селища, сільські населені пункти, які розташовані у гірській місцевості, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність.

 

«Основним критерієм віднесення населених пунктів до категорії гірських є їх розташування на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря», - наголосив Іштван Петрушка.