Зеленський закликав Захід запросити Україну до ЄС і НАТО

11:35, 16.04.2021
Зеленський закликав Захід запросити Україну до  ЄС і НАТО

Президент України Володимир Зеленський до ЄС та НАТО: давайте узаконимо наші стосунки.

Президент Володимир Зеленський напередодні візиту в Париж, де він має провести переговори  з президентом Франції  Еммануелем Макроном та  канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, закликав прийняти Україну до ЄС та НАТО. 

 

Як інформує УМ, про це глава держави сказав у інтерв’ю французькому виданню Le Figaro.

 

Він, зокрема, зазначив, що має  хороші відносини з Еммануелем Макроном, який підтримував його під час президентських виборів.

 

«Але я вважаю, що європейська політика щодо України повинна бути на 100% чіткою. Якщо ЄС і Еммануель Макрон дійсно вважають нас членом європейської сім'ї, вони повинні діяти відповідно. Пора перестати говорити і почати приймати рішення", - дорікнув Зеленський союзникам. 

 

За його словами, Макрон, як і Ангела Меркель та глава Євроради Шарль Мішель, дуже допомогли Україні, особливо з санкціями проти Росії. 

 

Зеленський вважає, що  обговорення повинно відбуватися також  і з питань безпеки.

 

«Безпека Європи залежить від безпеки України. Наша країна зазнала багатьох людських жертв. Ми не можемо залишатися в залі очікування ЄС і НАТО нескінченно. Україна давно заслужила вийти з неї. Прийшов час активізувати роботу, запросити нас приєднатися до ЄС і НАТО», - сказав Зеленський.

 

Своє звернення  президент Зеленський  аргументував тим, що таке  рішення підтримують громадяни України. 

 

«Це не тільки було б справедливо, це також те, до чого закликають громадяни України. Франція - велика країна. Я сподіваюся, що вона підтримує ці прагнення. Якщо ми належимо до однієї сім'ї, ми повинні жити разом. Ми не можемо зустрічатися вічно, як вічні наречені, ми повинні узаконити наші стосунки, мати дітей, тобто, алегорично кажучи, передбачити спільне майбутнє», - «посватався»  глава держави.

 

Нагадаємо, напередодні  президент Володимир Зеленський висловив сподівання на підтримку союзників по НАТО в  прискоренні надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі.

 

Як повідомляла "УМ", посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав Захід надати Україні сучасне озброєння і негайно прийняти в НАТО, в іншому разі на порядку денному постане питання відновлення ядерного статусу.