МОЗ готує масштабну перевірку українців на антитіла до коронавірусу

15:32, 18.03.2021
МОЗ готує масштабну перевірку українців на антитіла до коронавірусу

Орієнтовна вибірка респондентів здійснюватиметься за списками виборців.

Міністерство охорони здоров’я найближчим часом планує провести дослідження щодо визначення кількості українців, які перехворіли на Covid-19.

 

Як інформує УМ, про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина на прес-конференції в четвер, 18 березня.

 

Він зазначив, що таке дослідження проводитиметься за участі соціологів та медиків.

 

«Щодо SARS-CoV-2: найближчим часом планується проведення сероепідеміологічного дослідження таким чином, щоб встановити наявність антитіл до SARS-CoV-2. Це дозволить епідеміологам знати, яка кількість людей стикнулась з інфекцією. Тобто наявність антитіл класу G (які виробляються після одужання від коронавірусу) в людини свідчить, що людина тим чи іншим чином стикнулася з інфекцією Covid-19. Можливо, вона перехворіла безсимптомно, а таких випадків досить багато є, як свідчить світова практика. Можливо, що людина не зверталась до лікаря, і цей випадок захворювання пройшов повз систему епіднагляду. Але, провівши дослідження, ми зможемо реально розуміти, який відсоток населення стикнувся з коронавірусом, і оцінити реальну картину захворюваності», – сказав Родина, якого процитувала агенція УНІАН.

 

За його словами, підготовка дослідження перебуває вже на фінальній стадії, визначено, яким чином воно проводитиметься.

 

Родина поінформував, що орієнтовна вибірка респондентів здійснюватиметься за списками виборців.

 

«Обирається домогосподарство, туди виїжджає мобільна бригада, яка складається з соціологів і медичних працівників. Це не обов’язково для людини, тільки якщо вона бажає брати участь в такому опитуванні. Якщо згодна, то відповідає на певне опитування соціологів, дає інформаційну згоду, здає кров», – пояснив керівник Центру громадського здоров’я.

 

Він зазначив, що люди мають бути зацікавлені в участі в такому дослідженні, оскільки отримають результати аналізів на антитіла до коронавірусу.


«Кількість респондентів передбачається десь близько 9 тис. Потім дані домогосподарств опрацюють. Оскільки це рандомна (випадкова) вибірка, то вона може бути екстрапольована на всю територію України», – додав Родина.

 

Він підсумував, що таким чином епідеміологи зможуть дізнатися, скільки українців мають антитіла до SARS-CoV-2.

 

Як повідомляла УМ, в Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Загалом за рік в Україні виявили 1 млн 504 тис. 76 людей з коронавірусом, з них 15053 за попередню добу. За цей же час від коронавірусу в Україні померли 29253 людини, а одужали – 1 млн 244 тис. 190.