Заступник голови Сумської облради Вадим Лисий оголошений у розшук
Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук заступника голови Сумської обласної ради Вадима Вікторовича Лисого. Його підозрюють у недекларуванні. >>
Ірина Венедіктова під час спілкування з журналістами. (Фото Офісу генпрокурора)
Генпрокурорка Ірина Венедіктова не впевнена, що слідство щодо скандально відомого судді ОАСК Павла Вовка буде ефективним.
Мовляв, вона не може «брати Вовка і волокти його до суду».
Як повідомляє Україна молода, про це пані Венедіктова сказала після наради у коментарі ЗМІ у середу ввечері.
«Всі вважають, що якщо хтось когось не може кудись приволокти – винна Венедіктова. Вона має взяти когось кудись волокти. Але я можу робити тільки те, що написано мені в КПК, в законі "Про прокуратуру"… я не можу брати Вовка і волокти його до суду, тому що це буде злочин у мене», - пояснила генпрокурорка ситуацію з керівником Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).
За її словами, вона продовжила щодо Вовка ще до року.
«Чи буде воно ефективним – невпевнена. Я з самого початку не бачила судової перспективи цих справ. Я розумію, що всім не подобається суддя Вовк і ОАСК всім не подобається. Так а що з цим робити? Це ж не означає, що ми можемо жити в категоріях "подобається-не подобається". Я можу жити тільки в категоріях «законно-не законно», - наголосила Ірина Венедіктова.
І додала, що Вища рада правосуддя повернула назад в Офіс генпрокурора клопотання на Вовка, оскільки там вбачалися недоліки. Наразі нове клопотання повинні надіслати слідчі НАБУ.
Як повідомляла «УМ», в липні 2020 року НАБУ презентувало відео про Вовка і ОАСК, де голова суду та суддя обговорювали, як будуть "владу захоплювати". Записи розмов, оприлюднені НАБУ, Вовк назвав сфальсифікованими, і додав, що у відставку не збирається.
НАБУ підозрює голову ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі.
Наприкінці грудня 2020 року в НАБУ повідомили, що Вовк вже понад 3 місяці не з'являється на засідання суду, де йому мали б обрати запобіжний захід. Також повістки ігнорували в ОАСК. Через неявку Вовка до суду, відсутність за місцем проживання, переховування від детективів, у НАБУ намагалися оголосили Вовка у розшук, проте за місяць генпрокурор Ірина Венедіктова так і не відреагувала на ці клопотання.
На початку лютого НАБУ довело до відома Вовка зміст виклику до ВАКС, де 3 лютого мало відбутися засідання з обрання запобіжного заходу. Детективи зачитували Вовку текст клопотання про відсторонення його від посади під час "прогулянки" поруч із суддею. Тоді як Вовк втік від них до позашляховика і поїхав.
Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук заступника голови Сумської обласної ради Вадима Вікторовича Лисого. Його підозрюють у недекларуванні. >>
Мерія Дніпра спільно з НАБУ відсудили аеропорт у бізнесмена Ігоря Коломойського, однак попереду ще касаційний суд. >>
У Офісі генерального прокурора власнику «ПВК Вагнера» Євгену Пригожину оголосив підозру. Його вважають відповідальним за тисячі воєнних злочинів в Україні. >>
Кабінет Міністрів призначив тимчасового на посаду керівника Державної митної служби Сергія Звягінцева, а головою Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - Ольгу Шевченко. >>
У керівництва столичної податкової 1 лютого Державне бюро розслідувань проводить обшуки. >>
У рейтингу «Індекс сприйняття корупції», складеному організацією Transparency International за 2022 рік, Україна піднялася, тим самим посиливши свої позиції в боротьбі з корупцією. >>