В Аккерманській фортеці може з’явитися власний музей
В Аккерманській фортеці можуть створити музей для археологічних знахідок з її території. >>
Попередня експертиза Національного художнього музею відносить цю ікону до періоду початку XX ст.
На сьогодні консультації про допуск українських експертів до ікони, що була подарована співпрезидентом Боснії і Герцеговини від сербської громади Мілорадом Додіком міністру закордонних справ Російської Федерації Сергію Лаврову, продовжуються.
Як інформує УМ, про повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, передає УНН.
“МКІП направило лист до Міністерства закордонних справ України з проханням звернутися до боснійсько-герцеговинської сторони щодо надання українським експертам на території Боснії і Герцеговини всебічного сприяння та доступу до зазначеної ікони для проведення її атрибуції, а також підтвердило готовність відрядити українських фахівців для проведення дослідження ікони. Наразі МЗС проводить консультації з боснійсько-герцеговинською стороною щодо окресленої можливості”, — повідомили у МКІП.
У міністерстві зазначили, що, відповідно до статті 54 Конституції України, Держава вживає заходів для повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами.
Згідно зі статтями 3 і 4 Закону України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” незаконно вивезені культурні цінності України, що перебувають за межами її території, є культурними цінностями України і підлягають поверненню в Україну.
Зазначимо, що МКІП ще наприкінці січня повідомив, що готовий направити фахівців для проведення експертизи ікони, подарованої російському міністру Сергію Лаврову в Боснії і Герцеговині.
Також у відомстві заявили, що попередня експертиза Національного художнього музею відносить цю ікону до періоду початку XX ст.
Як повідомляла УМ, глава Республіки Сербської та член президіуму Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову старовинну українську ікону під час візиту російського міністра 14 грудня.
Йдеться про 300-річну ікону з окупованого Луганська. На звороті ікони є печатка Українського Народного комітету культури 1920 року.
Посольство України запросило інформацію про те, як ікона потрапила до Боснії та Герцеговини.
Вже 23 грудня російське міністерство закордонних справ повідомило, що передало ікону в посольство Боснії і Герцеговини.
25 грудня посол Боснії в Росії Желько Самарджія заявив, що особисто привіз ікону з Москви і передав її в офіс голови президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка.
Посольство України в Боснії і Герцеговині закликає офіційне Сараєво невідкладно повернути Україні старовинну ікону.
Експрезидент Боснії і Герцеговини Додік назвав ікону з Луганська власністю своєї родини.
Золота ікона оцінюється в 12,5 млн євро і зберігалася в банку Banke Srpske, який збанкрутував.
В Аккерманській фортеці можуть створити музей для археологічних знахідок з її території. >>
У медіасфері України вплив російського контенту все ще залишається значним, тож через це стало актуальним питання з приводу створення центрів протидії дезінформації. >>
Скандально відомий нардеп партії «Слуга народу» Євгеній Шевченко радіє, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко провів із ним особисту зустріч у своєму робочому кабінеті в Палаці Незалежності в Мінську. >>
У столиці України прощаються з письменником, громадським і політичним діячем Володимиром Яворівським, який помер на 79-році життя. >>
У Держдумі Росії одразу відреагували на заяву Саллівана: депутат Руслан Бальбек цинічно назвав її "прощальним листом блогеру" і "квитком на той світ". >>
Церемонія прощання із відомим письменником та громадсько-політичним діячем Володимиром Яворівським відбудеться у понеділок, 19 квітня. >>