Марилівський спиртзавод розікрали перед продажем інвестору з Молдови

12:58, 21.02.2021
Марилівський спиртзавод розікрали перед продажем інвестору з Молдови

Марилівський спиртзавод у селищі Нагірянка Чортківського району Тернопільської області фактично було розікрадено ще до аукціону.

Молдовська компанія СП «Zernoff», яка перемогла на аукціоні з продажу об'єкта малої приватизації Марилівського МПД ДП "Укрспирт", звернулася до суду з позовом до Фонду держмайна України.

 

Причина: істотна розбіжність фактичної кількості майна, заявленого в електронному лоті. Адже виставлений на продаж Марилівський спиртзавод, що у селищі Нагірянка Чортківського району Тернопільської області, фактично було розікрадено ще до аукціону.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє УНІАН з посиланням на заяву інвесторів і судовий розгляд позовної заяви.

 

Як з'ясувалося в ході огляду спиртзаводу, на підприємстві було відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

 

"Таким чином, станом на дату подання позову, проданий позивачеві об'єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаному в договорі та інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговельній системі", - йдеться у рішенні Господарського суду Києва від 11 січня 2021 року.

 

В результаті суд задовольнив прохання інвестора призупинити операцію, яка обіцяла принести до державного бюджету України 144 млн грн.

 

"Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об'єкти не відповідають тому, що там є насправді. Ми дуже засмучені, що партнерство щодо цього проєкту доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності", - каже співвласник СП "Zernoff" Юрій Дячук.

 

Зазначимо, що активна приватизація заводів ДП "Укрспирт" почалася у вересні 2020 року. Це сталося після того, як в кінці 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує державну монополію на виробництво спирту.