Байден має якнайшвидше зателефонувати Зеленському – Волкер

15:05, 20.02.2021
Байден має якнайшвидше зателефонувати Зеленському – Волкер

Курт Волкер неодноразово бував в Україні і на Донбасі, зокрема.

Колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер закликає президента Джо Байдена зателефонувати своєму українському колезі Володимиру Зеленському.

 

На його думку, Сполучені Штати мають якнайшвидше відновити стратегічний діалог з Україною.

 

Як інформує Україна молода, свою позицію пан Волкер виклав у колонці на сайті "Центру аналізу європейської політики".

 

Колишній спецпредставник Державного департаменту США нагадує, що Байден говорив з Путіним про Україну лише через тиждень перебування на посаді, без попередніх консультацій з Україною, яка є жертвою російської агресії.

 

"Він досі не розмовляв з президентом Зеленським, проте зателефонував близько 30 інших глав держав" - зазначив Курт Волкер.

 

Відтак, він наголошує, що телефонний дзвінок Байдена Зеленському має відбутися якомога швидше.

 

"Обидва президенти не повинні ставати кращими приятелями, але важливо встановити контакти на рівні глав держав, задати тон співпраці між адміністраціями обох країн. Для України це стало критично важливим" - вважає Волкер.

 

Також, за його словами, у заяві Білого дому, що повідомляє про дзвінок Путіну, зазначається, що президент Байден підтвердив підтримку США українського суверенітету.

 

"Це, звичайно, добре. Однак мимоволі не вказується, що США підтримують територіальну цілісність України. Такий пропуск є критичним та вартим уваги в Україні, враховуючи продовження Росією окупації Донбасу та Криму" - зазначив дипломат.

 

"Державний секретар Блінкен повинен підтвердити дотримання США Декларації Помпео від 25 липня 2018 року, в якій Сполучені Штати зобов'язалися відмовлятися "визнати претензії Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву". Це сучасний еквівалент Декларації Уельса 1940 року, в якій США відмовились прийняти заявлену Росією анексію країн Балтії - це дія, яка виявилася критичною через 40 років після цього" - заявляє Волкер.

 

Також, на його думку, США повинні відновити „Стратегічний діалог" з Україною щодо основних питань геостратегічного значення.

 

"Сполученим Штатам слід відновити наполягання на здійсненні Україною далекосяжних реформ. Звичайно, ні США, ні ЄС, ні МВФ не можуть зробити для України те, що вона повинна зробити для себе. Але в той же час чітка стратегія та керівництво США є надзвичайно важливими для надання українським лідерам впевненості та політичного прикриття, необхідного для прийняття надзвичайно болючих та складних рішень" - зазначив Волкер.

 

Як повідомляла "УМ", президент Зеленський розраховує на зустріч із новим господарем Білого дому Джо Байденом, до якого в нього просте питання: Чому Україна досі не в НАТО?».