Трамп і Росія: оприлюднено нові дані розслідування ФБР

19:18, 16.01.2021
Трамп і Росія: оприлюднено нові дані розслідування ФБР

Голова юридичного комітету Сенату США Ліндсі Грем.

Низку нових, додаткових документів та стенограм, пов'язаних з розслідуванням справи про ймовірну змову між членами команди Дональда Трампа та Кремлем оприлюднив голова юридичного комітету Сенату США Ліндсі Грем.

 

Як передає Україна молода, про це інформує Fox News.

 

Зауважимо, що перше розслідування ФБР, в межах якого агенти шукали ознаки й докази можливої змови членів президентської кампанії Трампа у 2016 році з росіянами для впливу на результати виборів у США, отримало назву Crossfire Hurricane.

 

Нині ж Ліндсі Грем оприлюднив стенограми інтерв'ю з працівниками ФБР та Міністерства юстиції США, проведених сенатським комітетом в період з 3 березня по 29 жовтня 2020 року в рамках Crossfire Hurricane.

 

«Вважаю розслідування Crossfire Hurricane наймасштабнішим системним провалом з боку вищого керівництва, але не відданих, працьовитих патріотів, які захищають нашу країну кожен день в Федеральному бюро розслідувань і в Міністерстві юстиції», - наголошує голова юридичного комітету.

 

І додає: «Суду FISA (Суд з нагляду за зовнішньою розвідкою США – Ред.) збрехали. Викривальна інформація про тих, щодо кого велось розслідування, була надана із затримкою. Слідчі, за деякими винятками, були неймовірно необ'єктивними і використовували повноваження правоохоронних органів у політичних цілях».

 

Пан Грем запевнив що судовий комітет опублікував максимальну кількість пов'язаних з розслідуванням матеріалів, за винятком деяких засекречених, які зараз не можна розголошувати.

 

Початкове розслідування Crossfire Hurricane, на його думку, стало одним з найбільш некомпетентних і корумпованих розслідувань в історії ФБР та Мін'юсту.

 

Нагадаємо, що дане розслідування зосереджено на поведінці агентів ФБР, які розслідували зв'язки Трампа з Росією.

 

Тоді як Дональд Трамп та його союзники давно називають розслідування щодо Росії "містифікацією", покликаною підірвати його президентство.

 

Минулого року комітет Сенату з розвідки опублікував звіт з п'яти частин, в якому детально описується втручання Росії в президентські вибори 2016 року.

 

В останньому томі, опублікованому в серпні минулого року, комітет заявив, що деякі контакти кампанії Трампа з російськими агентами перед президентськими виборами 2016 року представляли собою "серйозну загрозу контррозвідці", але "не знайшли доказів" того, що Трамп або учасники його кампанії вступили в змову з Росією.

 

Новобраний президент США Джо Байден офіційно вступить на посаду під час інавгурації 20 січня.