Чорногорія скасувала обов'язковий тест на коронавірус для туристів

09:45, 12.01.2021
Чорногорія скасувала обов'язковий тест на коронавірус для туристів

У Чорногорію знову пускають без тестів

Із вівторка, 12 січня, під час перетину кордону Чорногорії іноземним туристам не потрібно буде мати із собою негативний ПЛР-тест на коронавірус.

 

Як інформує УМ, про це заявила на пресконференції міністерка охорони здоров'я Чорногорії Єлена Боровініч Бойович, повідомляє місцевий телеканал RTCG.

 

За словами міністерки, також від сьогодні дозволили міжміський рух.

 

Глава МОЗ зазначила, що ситуація у країні покращилася. Водночас, за її словами, заклади громадського харчування, як і раніше, будуть працювати в обмеженому режимі – із 7.00 до 20.00, а святкування Нового року за юліанським календарем (13 січня) у всіх громадських місцях заборонено. Також у країні заборонено виступи музикантів.

 

Міністерка повідомила, що відомство веде переговори із Pfizer і AstroZenek про постачання вакцин у країну. Дат постачання ще не затверджено, але вона сподівається, що наприкінці січня Чорногорія отримає вакцини.

 

Обов'язкові тести для тих, хто в'їжджає у країну, Чорногорія запровадила із 22 грудня до 11 січня, тобто на час новорічних канікул, щоб стримати поширення коронавірусу.

 

Наприкінці травня ця держава першою в Європі оголосила про перемогу над COVID-19. Перед цим у країні не фіксували нових випадків зараження протягом трьох тижнів. 20 червня повідомляли, що Чорногорія вирішила відкрити кордони для іноземних громадян, зокрема і для українців.

 

Однак потім влада відновила дію раніше скасованих карантинних обмежень через новий спалах; у низці районів на півночі Чорногорії ввели комендантську годину. Із 22 липня влада країни оголосила про обов'язковий масковий режим на всій території.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорногорія та Сербія влаштували дипломатичну «війну»: зокрема, дзеркально вислали послів через історичну суперечку - рішення Подгорицької скупщини у 1918 році.