Сенат США подолав вето Трампа на новорічному засіданні

10:02, 02.01.2021
Сенат США подолав вето Трампа на новорічному засіданні

Сенат США зібрався на рідкісне засідання 1 січня.

Республіканці в американському Сенаті вперше за чотири роки президентства Дональда Трампа скасували його вето і підтримали законопроєкт про витрати на оборону 1 січня.

 

Сенатори зробили це слідом за Палатою представників, яка схвалила законопроєкт про оборонний бюджет, на який раніше наклав вето президент Трамп.

 

Як передає Україна молода, про це інформують світові ЗМІ у суботу вранці.

 

Зібравшись на рідкісне новорічне засідання, Верхня палата Конгресу - Сенат за два дні до приведення до присяги нового Конгресу в неділю отримала більшість у дві третини, необхідну для подолання вето за підтримки обох партій.

 

За таке рішення проголосував 81 сенатор проти 13.

 

Президент США має право накласти вето на законопроєкт, прийнятий Конгресом, але законодавці можуть його підтримати, якщо дві третини як Палати представників, так і Сенату проголосують за його скасування.

 

Таким чином, Конгрес США підтримав законопроєкт про оборонний бюджет.

 

Раніше, 29 грудня 2020 року Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет, всупереч вето президента Дональда Трампа.

 

Відповідний документи підтримали 275 членів Палати, де більшість мають демократи.

 

Відповідно до законопроєкту, на оборону планують виділити 740 млрд доларів, зокрема передбачається 250 млн доларів на військову допомогу Україні.

 

Як повідомляла «УМ», 23 грудня Трамп наклав вето на оборонний бюджет, який передбачає посилення санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2" і допомогу Україні.