Шануй та Пам’ятай: церемоніал вшанування загиблих героїв проведуть у Дніпрі

08:19, 26.12.2020
Шануй та Пам’ятай: церемоніал вшанування загиблих героїв проведуть у Дніпрі

Церемоніал вшанування загиблих героїв «Шануй та Пам’ятай» складатиметься з двох частин.

Недержавний церемоніал вшанування загиблих героїв «Шануй та Пам’ятай» започатковують в Україні.

 

Перший церемоніал буде проведений біля Дніпропетровської облдержадміністрації на Алеї пам'яті загиблих Героїв Революції гідності та бійців АТО у суботу, 26 грудня.

 

Як повідомляє Україна молода, про це поінформували ветерани АТО під час пресконференції в Укрінформі напередодні.

 

Зокрема, керівник робочої групи з розробки та впровадження церемоніалу, заступник голови правління ГО «Всеукраїнське Об’єднання Патріотів «Комбатант», представник Міністерства у справах ветеранів Олександр Каховський зазначив:

 

"В Україні започатковується недержавний церемоніал вшанування загиблих героїв, який було розроблено у співпраці з американською організацією "Честь та пам'ять". Тому і залишена назва церемоніалу «Шануй та Пам’ятай». Церемоніал складається з двох частин. Це частина церемоніальна та спортивна частина".

 

Пан Каховський сказав, що церемоніальна частина містить вшанування загиблого шляхом передачі іменного прапора родині загиблого. Прапор містить символіку, яка має відношення до історії українського війська, України та до тих звичаїв, які присутні в суспільстві щодо тих, кого вшановують.

 

За його словами, церемоніал має ще одну частину — забіг, коли бігун має подолати певну дистанцію, несучи в рухах іменний прапор загиблого.

 

 

"Церемоніал вшанування загиблих, на нашу думку, є річчю, яка дозволяє об'єднати націю навколо якихось спільних цінностей, які мають бути присутні", - сказав Каховський.

 

Голова ради ветеранів при ДніпрОДА Сергій Звірко додав, що церемоніал вшанування загиблих героїв «Шануй та Пам’ятай» буде проведений 26 грудня на Алеї пам'яті загиблих Героїв Революції гідності та бійців АТО у місті Дніпро з 10.00 до 12.00.

 

Церемоніал було розроблено у співпраці з американською неурядовою організацією Honor and Remember, яка вже багато років впроваджує відповідний церемоніал вшанування загиблих американських військових, поліціянтів та пожежників. Візит засновника американської організації Honor and Remember в Україну відбувався за підтримки Посольства США в Україні.

 

Як повідомляла "УМ", на минулому тижні українська делегація у ТКГ помилилася, озвучивши російську версію смерті захисника України нібито від алкоголю і наркотиків, тіло якого передали окупанти. Тоді як на тілі воїна 14-ї бригади, судмедексперти виявили чисельні сліди катувань.