Керівництво Держгеокадастру «засвітилося» на хабарі – НАБУ, фото

17:55, 09.12.2020
Керівництво Держгеокадастру «засвітилося» на хабарі – НАБУ, фото

Корупціонерів з Держгеокадастру викрили під час передачі другого траншу неправомірної вигоди у розмірі 25 тис. доларів.

Детективи НАБУ затримали на хабарі у розмірі 52 тисячі доларів начальника одного з територіальних управлінь Держгеокадастру, який мав передати частину хабара  безпосередньо голові відомства Роману Лещенку.

 

Загалом корупціонери вимагали 170 тисяч доларів.

 

Як передає Україна молода, про це інформує пресслужба НАБУ в середу.

 

Зазначається, що силовики затримали "на гарячому" двох осіб, які кількома траншами надали 52 тис. доларів хабаря голові Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

 

Загалом посадовцю мали передати 170 тисяч доларів хабаря за видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам.

 

Серед затриманих - в.о. начальника одного з територіальних управлінь Держгеокадастру та особа-посередник у передачі неправомірної вигоди.

 

 

Дії осіб кваліфіковані за ч.4 ст.369 ("пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі") ККУ. Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру.

 

За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди у розмірі 26,9 тис. дол. голові Держгеокадастру передали у листопаді 2020 року.

 

Осіб викрили 9 грудня під час передачі другого траншу неправомірної вигоди у розмірі 25 тис. доларів.

 

 

За даними слідства, один із затриманих може бути пов’язаний із компаніями, які надають послуги Держгеокадастру на проведення робіт із державної інвентаризації земель на територіях багатьох областей України у 2020 році.

 

Розслідування справи ведеться з вересня 2020 року.

 

Зауважимо, що Романа Лещенка призначили головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру 10 червня 2020 року.