Майже всі українці почали носити маски після введення штрафів – Геращенко

18:14, 23.11.2020
Майже всі українці почали носити маски після введення штрафів – Геращенко

90% українців зараз використовують захисні маски.

Введення штрафів за неносіння маски є стимулом для українців дотримуватися протиепідеміологічних заходів.

 

Як інформує УМ, про це розповів міністр внутрішніх справ Антон Геращенко, повідомляє "Радіо НВ".

 

"90% українців зараз використовують захисні маски. Ми вирішили в перші дні після запровадження штрафів займатися попередженнями: якщо поліцейський бачить людину без маски, то попереджає, що за це передбачений штраф", - розповів Геращенко.

 

Він зауважив, що не всі українці знають про введення штрафів. Саме тому близько 30 тисяч правоохоронців наразі проводять роз'яснювальну роботу

 

Крім того, Геращенко вказав на недосконалість деяких положень закону про штрафи.

 

"Сказано, що необхідно, аби в громадських місцях всі були в масках. Я ще не знаю способу, як можна бути в кафе і їсти через маску", – підкреслив міністр.


Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив, що правоохоронці виписали 1300 штрафів за порушення щодо носіння масок.

 

Водночас, за даними поліції Києва, за вихідні 21 – 22 листопада у столиці правоохоронці склали 17 протоколів про порушення маскового режиму. Загалом вони перевірили понад 1,5 тисячі ресторанів, розважальних закладів, торгових центрів тощо. Порушення карантину виявили у 243 з них.

 

"Українці в цілому стали відповідальніше ставитися до заходів карантину", - зауважив Клименко.

 

Як повідомляла УМ, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, по всій країні з 14 листопада діє карантин вихідного дня. Проти цього рішення протестували представники бізнесу. Однак у Верховній Раді не вистачило голосів для скасування цього рішення.

 

Напередодні голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що людей за відсутність масок штрафуватимуть лише у разі відмови надягти маску, а спочатку лише проситимуть.