Карантин: начальник поліції Києва Андрій Крищенко обіцяє жорсткі перевірки

15:01, 21.11.2020
Карантин: начальник поліції Києва Андрій Крищенко обіцяє жорсткі перевірки

Столична поліція жорстко стежить за дотриманням карантину вихідного дня підприємцями і учасниками масових заходів. (Фото поліції Києва)

Начальник Головного управління Нацполіції в Києві Андрій Крищенко вважає, що карантин вихідного дня - це випробування і нагадування, що закон один для всіх.

 

Саме тому, за його словами, столична поліція жорстко стежитиме за його дотриманням.

 

Як повідомляє УМ, про це Андрій Крищенко написав у своєму блозі.

 

На його думку, перші карантинні вихідні стали для малого і середнього бізнесу столиці своєрідним іспитом на готовність дотримуватися законів. Багато підприємців знехтували карантинними заходами. І, можливо, планують зробити це знову найближчими вихідними.

 

«Особисто я розумію, чим керуються власники і працівники. Втрати від весняного локдауну майже спустошили фінансові подушки, і в багатьох з'явився страх залишитися без звичних доходів», - зазначив начальник столичної поліції.

 

Втім, за його словами, «ми не можемо вибирати, яких законів дотримуватися, а яких - ні». Тим більше, коли сьогодні в Києві склалася критична ситуація.

 

«Я точно знаю про реальний стан справ у київських лікарнях, скільки людей щодня помирають і як багато випадків, коли навіть за великі гроші та зі зв'язками неможливо знайти місця в приватних госпіталях, оскільки їх просто немає», - пише пан Крищенко.

 

І додає, що за останні декілька тижнів через COVID-19 київська поліція втратила двох працівників. Сьогодні ще 14 київських поліцейських перебувають на стаціонарному лікуванні в різному стані тяжкості.

 

«Так, карантин вихідного дня - це не панацея, але якщо є хоч невеликий шанс уберегти киян від коронавірусу, а медиків столиці - від перевантаження, то від нього не варто відмовлятися», - вважає генерал поліції.

 

Андрій Крищенко констатує: допоки чинні рішення уряду і парламенту вимагають дотримуватися "карантину вихідного дня", столична поліція жорстко стежитиме за тим, щоб всі установи Києва дотримувалися закону.

 

Мовляв, ті, хто не згоден із такими рішеннями влади, можуть оскаржити їх у судовому порядку, «інших варіантів розвитку подій у правовій державі бути не може».

 

Нагадаємо, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, по всій країні з 14 листопада діє карантин вихідного дня. Проти цього рішення протестували представники бізнесу. Однак у Верховній Раді не вистачило голосів для скасування цього рішення.

 

Напередодні голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що людей за відсутність масок штрафуватимуть лише у разі відмови надягти маску, а спочатку лише проситимуть.