Місцеві вибори в Україні відбулися чесно та демократично - ОПОРА

13:36, 26.10.2020
Місцеві вибори в Україні відбулися чесно та демократично - ОПОРА

Водночас, ОПОРА зафіксувала чимало порушень

Місцеві вибори 25 жовтня були конкурентними і загалом відбулися демократично та відповідно до українських законів. Однак під час проведення голосування зафіксували чимало порушень.

 

Кожна виборча кампанія була унікальною, під час брифінгу розповіла очільниця громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

 

"В цілому громадянська мережа ОПОРА визначає, що ці вибори були дуже конкурентними, і відбулися переважно у відповідності до законодавства України", - наголосила Айвазовська.


Водночас, ОПОРА зафіксувала чимало порушень. Більшість із них були спричинені незаконною агітацією у соціальних мережах та під час голосування.

 

За словами Айвазовської, деяких порушень, зокрема, процедурних, можна було б уникнути, якби Кабмін прийняв зміни до виборчого кодексу.
Айвазовська наголосила, що під час цих виборів правоохоронці належно реагували на повідомлення незалежних спостерігачів.

 

Станом на 25 жовтня відкрито 159 кримінальних проваджень через порушення виборчого процесу.

 

У Комітеті виборців України на брифінгу розповіли, що вибори в Україні відбувалися чесно та демократично.

 

"День голосування на місцевих виборах відповідав демократичним стандартам чесних і демократичних виборів", -  сказали в КВУ.

 

Зафіксовані порушення не мали суттєвого впливу на перебіг голосування.

 

Під час виборів 25 жовтня КВУ зафіксував такі порушення: прямий та непрямий підкуп виборців; спроби фальсифікацій результатів голосування; наявність "виборчих туристів".

 

Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня 2020 року. Українці голосували з 8:00 до 20:00. Оприлюднити результати виборів ЦВК України має не пізніше ніж 29 жовтня.


Як повідомляла УМ, в найбільших містах вже відомі попередні результати виборів.