Місцеві вибори: явка становить 27%

17:30, 25.10.2020
Місцеві вибори: явка становить 27%

Спостерігачі фіксують дуже низьку явку виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Явка виборців під час місцевих виборів становить лише 27% по всій Україні станом на 16 годину неділі.

 

Як повідомляє «Україна молода», такими є дані громадянської мережі "ОПОРА".

 

Зокрема, голова правління "ОПОРИ" Ольга Айвазовська наголосила: "Явка на 16:00 по всій країні, за даними громадянської мережі "ОПОРА", становить 27%. Похибка 0,84%".

 

Пані Айвазовська додала, що на місцевих виборах 2015 року явка станом на 16 годину становила 36,2%.

Центральна виборча комісія поки не повідомляє своїх даних про явку станом на 16:00.

 

Як повідомляється на сторінці ЦВК у Facebook, комісія ніколи не займалась оперативним збором інформації про явку на місцевих виборах протягом дня голосування, бо, перш за все, ці вибори організовуються відповідними ТВК.

 

Там зазначили, що система "ІАС Вибори", яка теоретично могла б автоматично передавати всі дані до ЦВК, не розгорнута до рівня ТВК, оскільки на це не виділили кошти.

 

Водночас у Центрвиборчкомі зазначили, що збирають інформацію про явку виборців з власної ініціативи, але процес опрацювання та оприлюднення цих даних забирає багато часу.

 

Як повідомляла "УМ", в Україні 25 жовтня відбуваються місцеві вибори.  Зеленський із дружиною проголосували в Києві, але на питання щодо вартості так званого опитування президент чіткої відповіді не дав.

 
Спостерігачі і активісти фіксують в різних регіонах ганебне залучення до опитування Зеленського неповнолітніх дітей за 1 тисячу гривень. 
 
 

Петро Порошенко гостро розкритикував так зване опитування від президента Зеленського, бо на його думку, це непотріб і найбільша фальсифікація виборчого процесу за всю історію незалежної України.