Ніколя Саркозі звинувачують у створенні «злочинного угруповання»

15:28, 16.10.2020
Ніколя Саркозі звинувачують у створенні «злочинного угруповання»

Ніколя Саркозі здивувався новим звинувачуванням прокуратури. (Фото з ФБ-сторінки Ніколя Саркозі)

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі офіційно звинуватили у створенні «злочинного угруповання» через імовірне фінансування його президентської кампанії колишнім лідером Лівії Муаммаром Каддафі.

 

Як передає «Україна молода», про це повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на Національну фінансову прокуратуру.

 

Зазначається, що протягом останніх тижнів паризький суд розглядав справу про підозру у фінансуванні режимом Муаммара Каддафі виборчої кампанії Саркозі 2007 року.

 

За даними слідства, кілька мільйонів євро могли піти на реабілітацію лівійського диктатора на міжнародній арені.

 

Наразі прокуратура підписала додатковий обвинувальний акт про продовження розслідування фактів «злочинного угруповання».

 

Водночас сам Саркозі заявив на своїй сторінці у Facebook, що він не винуватий.

 

«Французи повинні знати, що я не винен у тому, у чому мене звинувачують. У кінцевому підсумку я доведу свою повну невинуватість», — написав він, додавши, що був дуже здивований через нове звинувачення.

 

Раніше у березні 2018 року Саркозі затримали у справі про незаконне фінансування його виборчої кампанії 2007 року. Слідство підозрює, що тоді Саркозі брав гроші на свою кампанію від лідера Лівії Муаммара Каддафі.

 

Крім того, у 2016 році Саркозі висунули звинувачення у справі про незаконне фінансування його виборчої кампанії під час президентських виборів 2012 року. Ідеться про слідство у справі PR-агентства Bygmalion, яке займалося супроводом кампанії Саркозі.

 

Колишнього французького лідера звинувачують у розтраті з використанням підробних рахунків майже €43 млн на свою кампанію. Це майже вдвічі перевищило дозволений законом ліміт у €22,5 млн. Сам президент заявляв, що не знав про махінації працівників Bygmalion.

 

Ніколя Саркозі був президентом Франції з 2007 до 2012 року, коли під час виборів у другому турі він програв Франсуа Олланду.