Рада оборони Лівану оголосила Бейрут зоною лиха і рекомендує оголосити надзвичайний стан

10:21, 07.08.2020
Рада оборони Лівану оголосила Бейрут зоною лиха і рекомендує оголосити надзвичайний стан

Кількість загиблих досягла 78 осіб, майже чотири тисячі осіб поранені.

Вища рада оборони Лівану оголосила Бейрут зоною лиха і рекомендувала Кабінету міністрів оголосити в столиці двотижневий надзвичайний стан.

 

"Військове відомство виділить частину особового складу для виконання спеціальних завдань і доручить Слідчому комітету розібратися в причинах цієї катастрофи", - заявила рада місцевим ЗМІ.

 

У заяві ради йдеться, що президент Лівану Мішель Аун прийняв рішення виділити 100 млрд ліванських фунтів з бюджету на 2020 рік у вигляді надзвичайних асигнувань, а урядові рекомендовано оголосити в Бейруті надзвичайний стан. Аун доручив виділити кредити для лікарень і виплатити компенсації сім'ям загиблих.

 

За останніми даними, кількість загиблих у результаті потужних вибухів у портовій зоні Бейрута досягла 78 осіб, майже чотири тисячі осіб поранені.

 

Влада Лівану вважає, що причиною потужних вибухів у портовій зоні Бейрута стали 2750 тонн аміачної селітри, що зберігалася на складі, конфіскованої митними службами.

 

Водночас, лікарні в ліванській столиці не встигають надати допомогу всім людям, які постраждали від потужних вибухів, передає британський телеканал Sky News.

 

Зокрема, в лікарні Hotel Dieu повідомили, що до них на лікування поступили 500 жителів, які отримали поранення. Більше пацієнтів лікарня поки прийняти не може.

 

Sky News зазначає, що в деяких випадках переповненими виявляються відділення інтенсивної терапії лікарень.

 

Тим часом, американський телеканал MSNBC повідомляє, що органи охорони здоров'я Лівану поширили в усій країні заклик до людей за можливості здавати кров, причому абсолютно всіх груп, оскільки кількість постраждалих у результаті вибухів обчислюється "багатьма сотнями".

 

Медики попереджають, що багато людей ще не отримали взагалі жодної медичної допомоги, тому що через обвалення конструкцій виявилися заблокованими в своїх квартирах.

 

За останніми даними, кількість загиблих у результаті потужних вибухів у портовій зоні Бейрута досягла 78 осіб, майже чотири тисячі осіб поранені.

 

Як повідомляла УМ, у Бейруті понад 4 тисячі людей отримали поранення в результаті вибуху, деякі з них у важкому стані. 100 загиблих.

 

Також зруйновано гігантське зерносховище у порту Бейруту через що країні загрожує продовольча криза. 

 

При цьому, українці масово прагнуть залишити Ліван.