Лукашенко пообіцяв видати Україні бойовиків Вагнера - ЗМІ

09:12, 06.08.2020
Лукашенко пообіцяв видати Україні бойовиків Вагнера - ЗМІ

У Білорусі заявили, що 14 із затриманих під Мінськом бойовиків ПВК "Вагнер" воювали на Донбасі.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв сприяти екстрадиції російських найманців на територію України.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє журналіст Дмитро Гордон після розмови з Лукашенком, якого цитує "Радыё Свабода"

 

Зеленський попросив Лукашенка передати Києву учасників бойових дій в Донбасі.

 

Журналіст повідомляє, що білоруський президент пообіцяв дати "зелене світло" прокуратурі та правоохоронним органам республіки, щоб забезпечити екстрадицію злочинців в Україну та Росію.

 

Як повідомляла УМ, 29 липня в Білорусі затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Вони прибули з Росії й оселилися в санаторії під Мінськом. У Білорусі вирішили, що метою бойовиків була "дестабілізація ситуації" перед виборами президента Білорусі та підготовка теракту.

 

У Білорусі заявили, що 14 із затриманих під Мінськом бойовиків ПВК "Вагнер" воювали на Донбасі. За даними російської "Новой газеты", щонайменше 7 бойовиків воювали в Сирії, троє – на сході України.

 

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Росії не чули офіційних звинувачень у тому, що затримані в Білорусі росіяни воювали на Донбасі. У Кремлі сподівалися на швидке звільнення бойовиків ПВК "Вагнера".

 

Слідчий комітет Білорусі заявив, що затримані під Мінськом росіяни могли готувати масові заворушення і бути пов'язаними з опозиціонерами Сергієм Тихановським і Миколою Статкевичем.

 

Лукашенко наголосив, що бойовики ПВК "Вагнера", затримані в Білорусі, в усьому зізналися: їх направили саме в Білорусь і доручили чекати вказівок.

 

5 серпня Зеленський обговорив із президентом Білорусі Олександром Лукашенко видачу Україні затриманих бойовиків, що воювали на Донбасі.