Дуда переміг на виборах президента Польщі - виборчком

11:30, 13.07.2020
Дуда переміг на виборах президента Польщі - виборчком

Дуду підтримав 51,21% виборців, що прийшли на дільниці.

Чинний президент Польщі Анджей Дуда виграв другий тур президентських виборів і залишиться на посаді на другий термін, свідчать попередні результати голосування.

 

Такі дані виборчкому Польщі (PKW) оголосив голова комісії Сильвестр Марсініак на пресконференції у понеділок, передає RMF 24.

 

Як заявила Державна виборча комісія Польщі за підсумком підрахунку 99,69% протоколів Дуду підтримав 51,21% виборців, що прийшли на дільниці, пише "Європейська правда".

 

Його опонент, кандидат від опозиції Рафал Тшасковський, програв з незначним відривом і отримав підтримку 48,79% виборців.

 

Комісія ще не отримала протоколи з 5 виборчих дільниць, але, як зазначив на пресконференції у понеділок вранці представник комісії, кількість непідрахованих голосів не матиме суттєвого впливу на остаточний результат голосування.

 

Явка на виборах у неділі була рекордною для сучасної Польщі і склала 68,12%.

 

Зазначимо, цей результат збігається з даними двох екзитполів, які прогнозували Анджею Дуді перемогу з незначним відривом. Зокрема, оприлюднений о другій ночі результат Ipsos давав Дуді 51% підтримки.

 

Президент Володимир Зеленський привітав свого польського колегу Анджея Дуду з перемогою на виборах і запросив в Україну.

 

Пряма мова: "Щиро вітаю пана Президента з перемогою на виборах! Бажаю Польщі під Вашим керівництвом подальших успіхів і процвітання. Запрошую Вас відвідати Україну з візитом для продовження нашої плідної співпраці. Разом ми сильніші!",- написав він у Twitter.