Ексголова Кіровоградської ОДА Балонь арештований на два місяці

10:55, 27.06.2020
Ексголова Кіровоградської ОДА Балонь арештований на два місяці

Андрій Балонь назвав себе "політичною жертвою" у суді.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові Кіровоградської ОДА Андрію Балоню.

 

Експосадовець перебуватиме під вартою 60 діб, втім, йому призначено й  альтернативну заставу в розмірі близько 10 мільйонів гривень, сплативши яку він може вийти із СІЗО.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у суботу.

 

«Вищий антикорупційний суд за клопотанням прокурора САП та детективів НАБУ обрав запобіжні заходи голові однієї з обласних держадміністрацій та посадовцю ОДА, які підозрюються в отриманні неправомірної вигоди», - йдеться у повідомленні.

 

Так, суд частково задовольнив клопотання прокурора та детективів та застосував до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави для голови ОДА у розмірі майже 10 млн гривень, а для його пособника – 5 млн гривень.

 

Разом з тим, у пресслужбі ВАКС журналістам повідомили, що Балоню визначено заставу в розмірі 5 тисяч розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 10 млн 135 тис грн.

 

У разі внесення застави, на підозрюваного покладаються такі обов'язки: прибувати до слідчого, в провадженні якого перебуватиме кримінальне провадження, прокурора та суду за кожною вимогою; не відлучатися із Кропивницького без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування із будь-якими особами з приводу обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру; носити електронний засіб контролю (браслет).

 

Як було видно з трансляції судового засідання, прокуратур клопотав про взяття ексголови Кіровоградської ОДА під варту із можливістю внесення застави.

 

Сторона захисту просила для колишнього очільника Кіровоградщини запобіжний захід у вигляді цілодобового домашній арешту.

 

Сам Балонь стверджував, що жодних доказів його причетності до вимагання коштів немає, а справа проти нього – сфабрикована.

 

Звільнений президентом посадовець також розповів, що після того, як він дізнався про погодження Кабміном його відставки, то написав першому заступнику керівника Офісу президента Сергію Трофімову із запитанням, чи він звільнений. Трофімов відповів, що дійсно Балонь більше не займатиме посаду голови облдержадміністрації та запросив його до Офісу.

 

Розмова ж на Банковій стосувалась помічника Балоня – Сергія Шевченка, який також проходить у справі як підозрюваний. Начебто Трофімов заявив, що "історія із Шевченком дуже погана та буде мати продовження".

 

Відтак, Балонь вважає себе "політичною жертвою".

 

Нагадаємо, 25 червня в СБУ повідомили, що піймали голову однієї з обласних держадміністрацій та посадовця цієї ж ОДА на вимаганні 1,8 мільйонів гривень. Затриманим виявився голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

 

Вже 25 червня Кабінет міністрів погодив відставку Балоня з поста голови Кіровоградської обласної держадміністрації.

 

Пізніше про відставку Балоня повідомив у Херсоні президент Володимир Зеленський. Мовляв, закон один для всіх, тому, якщо "вкрав - то сідай". 

 

Зеленський призначив колишнього слідчого Андрія Балоня головою Кіровоградської ОДА на початку листопада 2019 року.