На Херсонщині і Миколаївщині посилили охорону інфраструктури через загрозу вторгнення

20:24, 05.06.2020
На Херсонщині і Миколаївщині посилили охорону інфраструктури через загрозу вторгнення

Командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв каже, що Північно-Кримський канал надійно охороняється.

Військові ЗСУ та правоохоронці посилили охорону об'єктів критичної інфраструктури в Херсонській та Миколаївській областях в останні дні. Причина таких заходів: загроза можливого вторгнення з боку з боку окупованого Криму.

 

Як передає «Україна молода», про це повідомив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв у п’ятницю.

 

Зокрема, журналіст «Укрінформу» спитав у командувача ОС, чи планує Україна нарощувати спроможності у Херсонській та Миколаївській областях у зв'язку з інформацією щодо можливого вторгнення РФ в східні області з метою отримання контролю над Північно-Кримським каналом.

 

“Дійсно, така інформація (у ЗМІ — ред.) проходила, але ми вже завчасно провели такі заходи. Ми спланували посилення охорони критично важливих об'єктів. Зокрема, це стосується й водогону нашої дніпровської води до тимчасово окупованої території (Північно-Кримський канал — ред.). Ми всі ці об'єкти посилили - і охорону, і оборону, - і також проводимо визначені контрдиверсійні і контртерористичні заходи”, - зазначив Наєв.

 

За його словами, до цих заходів залучені як військові, так і інші складові сектору безпеки: СБУ, Національна гвардія, поліція і підрозділи, які здійснюють розвідувальну діяльність.

 

Раніше президент американського фонду «Джеймстаун» Глен Говард під час онлайн-конференції зазначив, що посушливе літо в Криму може спонукати Російську Федерацію перейти до активних дій у Херсонській області, щоб отримати контроль над Північно-Кримським каналом. Він закликав Україну слідкувати за ситуацією і порадив використовувати полігон біля Херсона, щоб відпрацювати реагування на операції з насильницького вторгнення.

 

Говард також закликав США підтримати Україну в захисті Чорноморського регіону.