Програма «Україна-НАТО» затверджена Зеленським на 2020 рік

20:14, 26.05.2020
Програма «Україна-НАТО» затверджена Зеленським на 2020 рік

Володимир Зеленський задекларував переведення сектору безпеки та оборони України на стандарти НАТО. (Фото Офісу президента)

Указ про Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік підписав президент Володимир Зеленський у вівторок, 26 травня.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомляє Офіс президента.

 

"Річна національна програма (РНП) визначає стратегічну мету реформ, цілі та пріоритетні завдання в межах реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, а також державні органи, відповідальні за виконання цих завдань", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що програма є системним документом, спрямованим на планомірну реалізацію закріпленого Конституцією України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в НАТО.

 

Особлива увага у програмі приділена питанням досягнення відповідності критеріям членства в НАТО, переведення сектору безпеки та оборони України на стандарти НАТО та зміцнення демократичного цивільного контролю.

 

Зазначається, що головний акцент у програмі зроблено на зусиллях держави для забезпечення безпеки й добробуту людини як ключового суб'єкта національної безпеки.

 

Реалізація всеосяжних реформ у різних сферах, передбачених РНП, має ще більше наблизити Україну до Альянсу, наголосили на Банковій.

 

Як повідомляла «УМ», одразу після призначення в уряд на початку березня 2020 року міністр оборони Андрій Таран зробив скандальну заяву: мовляв, адаптація ЗСУ до стандартів НАТО є «амбіційною, але недосяжною метою найближчим часом».

 

Ця заява неабияк обурила громадськість.