У Польщі обиратимуть президента поштою

15:11, 07.05.2020
У Польщі обиратимуть президента поштою

Депутати Сейму голосували за заочні вибори президента у різних залах, щоб дотримуватися соціальної дистанції.

Нижня палата парламенту Польщі - Сейм підтримала зміни до виборчого законодавства країни, які дозволять провести голосування виключно поштою на президентських виборах 2020 року.

 

Причина нестандартного рішення: пандемія коронавірусу, через яку голосування поштою буде для виборців єдиним способом узяти участь виборах. Самі вибори президента Польщі відбудуться не раніше червня.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомляють польські ЗМІ.

   

"За" проголосували 236 депутатів Сейму, "проти" - 213, тоді як 11 утрималися.

 

Таким чином Сейм обійшов рішення верхньої палати польського парламенту - Сенату, який попереднього дня відхилив зміни до виборчого законодавства. Для результативного голосування Сейму необхідна була абсолютна більшість голосів парламентарів, що взяли участь у ньому.

 

Тепер закон має підписати президент Анджей Дуда,

 

Вибори президента в Польщі мали відбутися 10 травня, тобто вже цієї неділі. Однак виборчі дільниці не працюватимуть. Планується, що Верховний суд Польщі оголосить вибори такими, що не відбулися. Після цього спікер Сейму оголосить про нову дату голосування.

 

Віцепрем'єр-міністр Яцек Сасін заявив у четвер, 7 травня, що президентські вибори відбудуться не раніше червня.

 

Ідею провести голосування поштою багато критикують через сумніви щодо того, що поспіхом організовані вибори зможуть провести з дотриманням демократичних стандартів.

 

Польські політичні оглядачі зазначають, що правляча партія "Право і справедливість" (ПіС) домагається проведення виборів через побоювання, що її кандидат Анджей Дуда втратить підтримку виборців на тлі економічних збитків у зв'язку з пандемією коронавірусу.

 

Низка колишніх президентів і прем’єрів Польщі, серед яких Лех Валенса та Броніслав Коморовський, у відкритому листі заявили, що не голосуватимуть на "псевдовиборах" поштою, і закликали громадян вчинити так само.

 

Кандидатка в президенти Польщі від найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" Малгожата Кідава-Блонська заявила, що не братиме участі у виборах, якщо вони відбуватимуться поштою.