Польща скасує прикордонну обсервацію 4 травня

11:02, 02.05.2020
Польща скасує прикордонну обсервацію 4 травня

Голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький під час онлайн-наради з урядовцями. (Фото з ФБ-сторінки Матеуша Моравецького)

Уряд Польщі вирішив скасувати обов’язкову 14-денну обсервацію для громадян, які мешкають у прикордонній зоні та навчаються і працюють у сусідніх країнах ЄС – Німеччині, Чехії, Словаччині та Литві з понеділка, 4 травня.

 

Як інформує «Україна молода», про це повідомив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький.

 

«Маю добру інформацію для всіх працівників та учнів, які працюють чи навчаються у наших сусідів, тобто в Німеччині, Литві, Словаччині та Чеській республіці. З 4 травня вони зможуть повернутися до праці та навчання і не будуть зобов’язані перебувати на 14-денному обов’язковому карантині», - повідомив пан Моравецький.

 

За його словами, це рішення ухвалено у співпраці з урядами згаданих країн після аналізу епідеміологічної ситуації та консультацій з органами самоврядування у прикордонній зоні.

 

Очільник польського уряду зазначив, що країна поки що не перемогла у боротьбі з коронавірусом. Проте з кожним днем влада краще контролює ситуацію і може рішучіше діяти для відновлення економічного життя країни.

 

При цьому, пан Моравецький закликав жителів прикордонної зони дуже ретельно ставитися до заходів епідеміологічної безпеки, аби ситуація не вийшла з-під контролю.

 

Раніше, 20 квітня у Польщі було відкрито для відвідування ліси і парки, а також частково скасовано обмеження у торгівлі.

 

Планується, що з 4 травня відновлять роботу торговельні центри, готелі та хостели, деякі заклади культури, а з 6 травня – дитсадки. Наприкінці травня планується відновлення чемпіонату Польщі з футболу у вищому дивізіоні без участі глядачів.

 

Як повідомляла "УМ", два місяці тому Польща ввела санітарний контроль на кордоні з Україною.