Стрілянина у Канаді: жертвами стоматолога стали 16 людей

10:39, 20.04.2020
Стрілянина у Канаді: жертвами стоматолога стали 16 людей

За інформацією CBC, людина з ім'ям Габріел Уортман числиться на сайті Товариства стоматологів Нової Шотландії.

Унаслідок стрілянини в канадському місті Портапік у провінції Нова Шотландія, яка стала наймасовішою в історії Канади за кількістю жертв, загинули 16 осіб.

 

Стрілянина тривала більше 12 годин проти ночі з 18 на 19 квітня і закінчилась об 11:40 (18:40 за київським часом). Цю інформацію оприлюднила Королівська канадська кінна поліція.

 

Зазначається, що жертв може виявитися ще більше, адже пошуково-рятувальна операція триває.

 

Злочинцем, який скоїв масове вбивство, виявився 51-річний місцевий мешканець Габріель Вортман, він загинув при затриманні. Спершу у формі офіцера поліції він проник до будинку в селищі Портапік (за 100 км від міста Галіфакс, столиці провінції Нова Шотландія), де розстріляв кількох людей. Після цього продовжив стрілянину в інших місцях, пересуваючись автомобілем, схожим на поліцейський. Окрім цього, в околицях було підпалено кілька будинків.

На переконання правоохоронців, жертв у першому помешканні стрілець обрав не випадково, а вже потім відкривав вогонь навмання. Про мотиви вбивці поліція не повідомляє. Оскільки поки ще достеменно не встановлено його маршрут, правоохоронці не виключають, що буде знайдено й інших жертв.


Після тривалого переслідування Вортмана заблокували за 30 км від Галіфакса. Подробиці його затримання й загибелі ще не відомі, як і те, яку саме зброю він застосував.

 

Серед загиблих - стрілок і 23-річна співробітниця поліції Хайді Стівенсон. Ще один поліцейський отримав поранення, його госпіталізували. Травми не загрожують його життю.

За інформацією CBC, людина з ім'ям Габріел Уортман числиться на сайті Товариства стоматологів Нової Шотландії. За даними реєстру власності, він володіє стоматологічною клінікою та іншою нерухомістю місті Датрмут і трьома об'єктами нерухомості в Портапіку.

 

Ця стрілянина стала найкривавішою в історії Канади. Після подібного злочину, скоєного 1989 року в Політехнічному коледжі Монреаля (тоді загинули 14 жінок), Канада запровадила ретельну перевірку всіх охочих придбати вогнепальну зброю та заборонила володіння її скорострільними видами.