Епіфаній: краще заплатити медикам, ніж за чартер з благодатним вогнем

09:15, 18.04.2020
Епіфаній: краще заплатити медикам, ніж за чартер з благодатним вогнем

Митрополит Епіфаній не наполягає на отриманні благодатного вогню з Єрусалиму, як це було минулого року. (Фото ПЦУ)

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній більш схильний до того, щоб  використати кошти на захист для медиків, ніж винайняти чартер, який доставить благодатний вогонь з Єрусалиму до Києва.

 

За словами митрополита, у цьому році помісна українська церква може не отримати благодатний вогонь з Єрусалиму.

 

Як передає «Україна молода», про це Епіфаній сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

 

"Вже склалася така благочестива традиція, що кожного року привозять благодатний вогонь з храму Воскресіння Христового, із Кувуклії, гробу Господнього, який сходить кожного року під час богослужіння у велику суботу. В цьому році невідомо, чи ми будемо мати благодатний вогонь. Були певні пропозиції, але ми не наполягаємо на цьому", - сказав предстоятель ПЦУ.

 

Зауважимо, що у цьому році, через карантин, благодатний вогонь мають доставляти до вірян православних країн за спеціальною процедурою. Зокрема, делегації з різних країн прилетять до Ізраїлю і чекатимуть на бортах літаків. Представники їхніх церков будуть присутні на самій церемонії сходження Благодатного вогню. Потім вони привезуть, у кортежі ізраїльської поліції, частину вогню до літаків делегацій.

 

За словами Епіфанія, були пропозиції від благодійників, щоб винайняти чартер, але він більш схильний до того, щоб кошти на літак використали на захист для медиків.

 

"Я схильний до того, що краще ті кошти, які використають на літак, використати для того, щоб закупити відповідні медикаменти чи засоби захисту для лікарів. І тому я не впевнений, що буде привезено благодатний вогонь", - сказав митрополит.

 

Він додав, що планує поспілкуватися із представниками влади про те, що якщо привозити благодатний вогонь, то для всіх церков, або взагалі не привозити його у цей такий відповідальний час в цьому році.

 

Додамо, що посольство Ізраїлю в Україні повідомило, що через коронавірус цього року сходження благодатного вогню в Єрусалимі відбудеться без присутності паломників та з обмеженою кількістю учасників.

 

Водночас, представники РПЦ в Україні передали лампадку для благодатного вогню послу Ізраїлю в Україні. (Помилково повідомлялося, що лампадку передали представники ПЦУ).

 

Як повідомляла «УМ», ПЦУ наголосила, що карантин не скасовує Великдень і закликала вірян долучитись до спільної молитви під час онлайн-трансляцій Великодніх богослужінь.