Франція оголосила військову операцію для боротьби з коронавірусом

09:36, 26.03.2020
Франція оголосила військову операцію для боротьби з коронавірусом

Завдання французької армії Макрон змалював поки тільки в загальних рисах, зазначивши, що військові будуть виконувати "санітарні, логістичні та захисні" функції.

Президент Франції Емманюель Макрон ввечері в середу, 25 березня, відвідав військово-польовий госпіталь для хворих COVID-19 в місті Мюлуз і оголосив про проведення операції "Стійкість" за участю армії для боротьби з поширенням коронавірусу.

 

Про це повідомляє RFI.

 

"Ми перебуваємо в стані війни, і перед обличчям піку епідемії я вирішив, за пропозицією начальника Генштабу, почати операцію Résilience ("Стійкість"), окрему від операції Sentinelle ("Вартовий"), в ході якої триває боротьба військових з тероризмом", - сказав французький президент. 

 

У рамках нової операції вертольотоносець Mistral буде відправлений в південну частину Індійського океану, а вертольотоносець Dixmude - в зону Антильських островів-Гвіани на підтримку французьких заморських територій. 

 

Завдання французької армії Макрон  змалював поки тільки в загальних рисах, зазначивши, що військові будуть виконувати "санітарні, логістичні та захисні" функції. 

 

Макрон підкреслив, що нова операція за участю армії "буде присвячена наданню допомоги і підтримки населенню, а також державним службам в галузі матеріально-технічного забезпечення і захисту" в боротьбі з епідемією.

 

Французькі військові беруть активну участь в медичних та логістичних операціях від початку кризи в галузі охорони здоров'я через коронавірус. Військові евакуювали пацієнтів з сильно постраждалого східного регіону Франції в райони, менш заповнені пацієнтами з коронавірусом.

 

Також Франція через епідемію виводить своїх солдатів з Іраку, пише DW.

 

Зазначається, що таке рішення було прийнято після того, як міжнародна коаліція, яка бореться з терористичним угрупуванням “Ісламська держава”, призупинила навчальні програми іракської армії через поширення коронавірусу.

 

Так, близько 200 французьких військовослужбовців найближчим часом відправляться додому.

 

Нагадаємо, у Франції коронавірусом за добу заразилися майже 3 тисячі людей, більше 230 померли.