Річниця розстрілів на Майдані: Янукович хоче допомогти Зеленському «об'єднати країну»

12:43, 18.02.2020
Річниця розстрілів на Майдані: Янукович хоче допомогти Зеленському «об'єднати країну»

Колишній президент України Віктор Янукович в шосту річницю розстрілів на Майдані написав звернення, в якому висловив надію, що президент Володимир Зеленський зможе "об'єднати країну", і заявив про готовність допомогти йому.

 

Відповідне звернення Януковича, опубліковане його адвокатом в Facebook.

 

"Після виборів Президента 2019 року народ України відсторонив від влади Порошенко, давши шанс президенту В.Зеленському і його команді об'єднати Україну. Перші кроки Зеленського дають надію на мир, справедливість і встановлення стабільності в країні. Потрібно щодня пам'ятати і працювати над тим, що було обіцяно українського народу. На цьому шляху потрібні союзники, компетентні виконавці ...Я буду робити все, щоб країна не втратила цю надію, щоб мир і стабільність прийшли на нашу землю", - написав він.

 

Янукович вкотре заявив, що події на Майдані в 2014 році були нібито державним переворотом, який розділив країну. При цьому він звинуватив п'ятого президента України Петра Порошенка в розпалюванні "конфлікту" на Донбасі.

 

Це звернення Янукович написав 18 лютого напередодні шостої річниці масових розстрілів снайперами учасників протестів на Майдані, назвавши їх "кульмінацією боротьби за "світле" майбутнє".

 

Нагадаємо, четвертий президент Віктор Янукович втік з України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію.

 

Янукович переховується в Росії, президента якої – Володимира Путіна – він просив ввести війська в Україну.4 лютого 2015 року Верховна Рада законопроектом позбавила Януковича звання президента.

 

У січні 2019 року Оболонський районний суд заочно визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді і пособництві в агресивній війні і засудив його до 13 років тюрми.

 

Вирок ще не набув чинності, оскільки оскаржується захистом Януковича.У вересні адвокати президента-втікача Віктора Януковича заявили, що працюють над тим, щоб він міг повернутися з Росії в Україну.

 

У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.