Консула України в Молдові Олександра Сторожука відсторонили після звинувачень у зґвалтуванні неповнолітньої

13:34, 07.02.2020
Консула України в Молдові Олександра Сторожука відсторонили після звинувачень у зґвалтуванні неповнолітньої

Консула України в Бельцях відсторонили від виконання обов’язків після того, як на його адресу надійшло звинувачення про зґвалтування неповнолітньої громадянки Молдови.

 

Про це стало відомо незалежному місцевому порталу СП.

 

У коментарі виданню МЗС України підтвердило початок слідства щодо українського дипломата у справі про зґвалтування.

 

"Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції РМ повідомило посольству України про проведення слідчих дій компетентними органами цієї держави з метою перевірки заяви, що надійшла від громадянки Республіки Молдова про вчинення стосовно неї злочину консулом України в Бельцях", - зазначило українське міністерство.

 

Молдовська сторона попросила, щоб український консул не покидав територію Молдови на час проведення слідчих дій.

 

Державний секретар МЗС України відкрив дисциплінарне провадження, зазначили в українському міністерстві. На час його проведення дипломат відсторонений від виконання посадових обов'язків.

 

Зауважимо, йдеться про консульство у Бельцях, що діє окремо від посольства у Кишиневі. За даними видання Deschide, звинувачення стосується консула Олександра Сторожука.

 

За даними СП, йдеться про ймовірне зґвалтування 17-річної дівчини, яке трапилось 4 лютого. У ньому початково підозрюються двоє чоловіків 37 і 38 років.

 

Одного з нападників затримали на 72 години, а іншого відпустили через дипломатичну недоторканість. Про дівчину відомо те, що вона з неповної сім'ї, її мати знаходиться за кордоном на заробітках, пишуть місцеві ЗМІ.

 

Раніше пресслужба посольства України повідомила СП, що працівник консульства в Бельцях не затриманий, звинувачення в якомусь злочині йому не пред'явлено і його причетність до інциденту з'ясовується.