Зеленський відповів на петицію про позбавлення Медведчука звання заслуженого юриста

14:04, 30.12.2019
Зеленський відповів на петицію про позбавлення Медведчука звання заслуженого юриста

Президент України Володимир Зеленський дав відповідь на електронну петицію щодо позбавлення нардепа від ОПЗЖ та кума Володимира Путіна Віктора Медведчука звання "Заслужений юрист України".

 

Відповідну інформацію розміщено на сайті президента.

 

У відповіді Зеленський наголошує, що законодавством передбачено два механізми позбавлення нагородженого державної нагороди України.

 

У першому випадку це можна зробити у разі засудження особи за тяжкий злочин за поданням суду.

 

У другому - за здійснення терористичної діяльності.

 

При цьому випадку рішення про застосування подібної санкції ухвалюється РНБО за пропозицією парламенту, президента, Уряду, Нацбанку, СБУ тощо і вводиться в дію указом глави держави.

 

"Матеріали, що відповідають визначеним законом підставам для прийняття Главою держави законного рішення, до Офісу президента України не надходили", - йдеться у відповіді Зеленського.

 

Як повідомляла УМ, петиція вимагає скасування указу президента № 422/92 від 18.08.1992 в частині присвоєння Медведчуку звання "Заслужений юрист України".

 

Підставою для зняття звання є те, що, за висновком дослідження, Медведчук будучи адвокатом поета Василя Стуса, порушив свій професійний обов'язок, фактично відмовившись захищати його у суді.

 

Крім того, як нагадує автор, у 1985 році Медведчук схожим чином "захищав" дисидента Миколу Кунцевича.

 

Питицію склав Владислав  Грезєв, посилаючись на публікацію адвокатів Романа Титикало та Іллі Костіна "Стус без шансу на захист: ведмежа послуга Медведчука. Правовий аналіз судової справи дисидента 35 років потому", опубліковану Українською правдою.

 

Станом на 16 грудня петиція набрала понад 25 тисяч підписів, тож має бути розглянута президентом.

 

Нагадаємо, Медведчук був призначений адвокатом Стуса у 1980 році. В ході судового процесу, поет відмовився від послуг Медведчука, заявивши, що другий прокурор у справі йому не потрібен. Він був засуджений до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

 

Стус помер у таборі особливого режиму ВС-389/36 (Росія) 4 вересня 1985 року.