Суд відпустив ексберкутівців з-під варти

09:04, 29.12.2019
Суд відпустив ексберкутівців з-під варти

Колегія суддів Київського апеляційного суду в суботу ввечері ухвалила рішення про зміну запобіжного заходу колишнім працівникам підрозділу особливого призначення «Беркут», обвинуваченим у розстрілі людей під час подій Євромайдану у 2014 році, і призначила їм особисте зобов’язання.

 

Олегові Янішевському, Сергієві Зінченку та Павлу Аброськіну, які досі перебували під вартою, а також Сергієві Тамтурі та Олександру Маринченку, які були під домашнім арештом, призначили натомість особисте зобов’язання.

 

Сторона потерпілих просила суд залишити апеляційні скарги обвинувачених ексберкутівців без задоволення.

 

Після оголошення рішення суду група активістів почала блокувати виїзд автозаків із Лук'янівського СІЗО, де перебувають троє з п‘яти обвинувачених у вбивствах на Майдані ексберкутівців.

 

 

Як повідомила Генпрокуратура, після зміни обвинуваченим ексберкутівцям запобіжного заходу у справі про розстріли на Майдані судовий розгляд буде продовжено.

 

«Вони (обвинувачені – ред.) будуть зобов’язані виконувати покладені судом обов’язки, зокрема прибувати за першим викликом суду. У випадку невиконання обвинуваченими обов‘язків і встановлення обставин, що обвинувачені переховуються від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, судом буде прийнято рішення про оголошення їх у розшук», – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ додали, що в разі оголошення обвинувачених у міжнародний розшук, може бути ухвалене рішення про здійснення заочного кримінального провадження.

 

Як повідомляє Слідство.Інфо, судді, що звільнили з-під варти ексберкутівців, ухвалювали рішення в інтересах скандальних політиків та режиму Януковича. 

 

 До колегії, що розглядала справу, входили Маргарита Васильєва, Віктор Габрієль та Анатолій Орел.

 

Головуюча суддя Маргарита Васильєва була в складі колегії суддів, що всупереч закону скасувала угоди про визнання вини з двома фігурантами "газової справи" екснардепа Олександра Онищенка. Його підозрюють у створенні газової схеми із завданням збитків держави на понад півтора мільярда гривень. На думку журналістів, таке рішення допомогло екснардепу.

 

Наступний член колегії – Віктор Габрієль працює понад 20 років у цьому ж суді.

 

Габрієль у часи Революції Гідності відмовився задовольнити скаргу учасника акції протесту на рішення суду першої інстанції. Тим рішенням його було позбавлено водійського посвідчення на півроку через поїздку до Межигір’я.

 

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя не притянула суддю до відповідальності, хоча визнала, що він порушив норми Кодексу про адмінправопорушення.

 

Анатолій Орел входив до колегії суддів, що підтвердили законність рішення Бориспільського міськрайонного суду про умовно-дострокове звільнення колишнього нардепа від БЮТ Віктора Лозінського. Його було засуджено на 10 років за вбивство селянина Валерія Олійника на території мисливських угідь.

 

Усі троє суддів раніше підтвердили відповідність займаній посаді.