ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ

11:45, 14.12.2019
ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ

Православна церква України проводить розширений архієрейський Собор з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви.

 

"У Митрополичих палатах Святої Софії відбувається Архієрейський Собор ПЦУ", - повідомив Зоря.

 

Засідання за участю усього єпископату ПЦУ розпочалося у Софії Київській близько 9:30.  

 

На засіданні Архієрейського Собору Митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій "Київська Патріархія УПЦ КП" та "Патріярхія УАПЦ".

 

 

Епіфаній у річницю нагадав, як створювали єдину помісну церкву.

 

“Господь дарував нам справдження мрії багатьох поколінь українців, і за результатами Об’єднавчого Собору, що відбувся у храмі Святої Софії в Києві, ми нині маємо єдину помісну Українську Православну Церкву”, - сказав Епіфаній з нагоди річниці.

 

Він зазначив, що добре пам’ятає щирі емоції добра, вдячності та підтримки, які вирували рік тому на Софійській площі, де тисячі людей впродовж кількох годин очікували позитивних новин від рішення Собору. “І в той день, 15 грудня, сталася справді історична для всіх подія: ми усі разом зуміли засвідчити факт єднання трьох гілок українського православ’я”, - підкреслив митрополит.

 

 

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року відбувся об’єднавчий собор українських православних церков. Було прийнято статут єдиної помісної церкви та обрано її предстоятеля – блаженнійшого митрополита київського і всієї України Епіфанія.

 

У жовтні 2018 року синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Україні.

 

6 січня 2019 року у Стамбулі вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію Томос про визнання канонічною автокефалії ПЦУ.