Голоси для заборони УПЦ МП або вибіркове протистояння Кремлю
Заява містера Стефанчука про "недостатність голосів в парламенті для заборони московської церкви - якраз лягає в попередження містера Єрмака про активізацію російських ІПСО. >>
(CHURCH.UA)
Українська православна церква Московського патріархату розірвала церковне спілкування з Православною Церквою Греції та Олександрійським патріархатом через їхнє визнання автокефалії Православної церкви України, повідомляє BBC.
Це означає, що вірянам УПЦ МП не можна буде причащатись у храмах цих церков, а священникам та єпископам співслужити. Але просто відвідувати храми та поклонятись святиням можна.
Російська православна церква раніше також ухвалила рішення про розрив спілкування з церквою Греції (зберігши з окремими єпископами), проте офіційного рішення розірвати спілкування з Олександрійським патріархатом (центр у Каїрі) не ухвалювала.
Натомість патріарх РПЦ Кирило перестав поминати патріарха Олександрії Феодора, що фактично може значити розрив стосунків.
Деякі експерти це назвали "гібридним розривом".
УПЦ МП розірвала стосунки рішенням синоду від 6 грудня 2019 року.
"Члени Синоду, подякувавши ієрархам, духовенству і мирянам Елладської та Олександрійської церков, які не підтримали антиканонічних дій і не увійшли в молитовне спілкування з розкольниками, з сумом констатували, що подальше перебування Української православної церкви в євхаристичному спілкуванні з предстоятелями Елладської та Олександрійської помісних православних церков, а також з ієрархами та кліриками цих церков, які матимуть євхаристичне спілкування з представниками "ПЦУ", є неможливим", - йдеться у рішенні.
Раніше церква Еллади та один з найстаріших патріархатів світу - Олександрійський - визнали автокефалію Православної церкви України.
За словами предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, він на початку січня поїде співслужити до Олександрійського патріархату, а потім - до предстоятеля церкви Греції.
ПЦУ наразі є автокефальною церквою, яка входить до переліку помісних православних церков. Ії статус офіційно визнаний Вселенським патріархатом, церквою Греції та Олександрійським патріархатом.
6 січня 2019 року вона отримала томос про автокефалію від Вселенського патріарха.
Інші 11 помісних церков ПЦУ не визнавали.
УПЦ МП є самоврядною церквою у складі РПЦ, проте не є автокефальною та не перебуває у диптиху православних церков світу.
Заява містера Стефанчука про "недостатність голосів в парламенті для заборони московської церкви - якраз лягає в попередження містера Єрмака про активізацію російських ІПСО. >>
До складу свого синоду УПЦ Московського патріархату ввела нового "постійного члена" – очільника Тернопільської єпархії митрополита Сергія Генсицького. >>
Папа Римський заявив, що він розчарований тим, що дипломатичні ініціативи Ватикану не принесли плодів. >>
На Одещині співробітники Служби безпеки виявили нову схему ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон призовників. Затримано колишнього диякона Одеської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату). За отримані гроші він, видаючись церковним місіонером, організов >>
Архімандрит Геронтій Борисович здійснив переїзд до Росії та став ченцем відомого Псковсько-Печерського монастиря. Раніше він служив у Московському Патріархаті в Києво-Печерській лаврі та був близьким другом Паші Мерседеса. >>
Папа римський Франциск закликає не припиняти молитися за мир в Україні та в інших уражених війною регіонах. >>