Сенцов про голодування Закревської: «ми всі маємо підтримати її вимогу»

15:37, 22.11.2019
Сенцов про голодування Закревської: «ми всі маємо підтримати її вимогу»

Оголошене адвокатом сімей Небесної сотні Євгенією Закревською голодування - це позиція людини, якій не байдужа доля розслідування "справи Майдану", і українці мають її підтримати.
 

Таку думку висловив колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов у Facebook.

 

"Це не жест і не хайп, це позиція небайдужої людини. І ми усі маємо її підтримати – не у відмові від їжі, а у цій вимозі, щоб президент, уряд та парламент нас почули", - написав він.

 

Сенцов розповів, що Закревська є адвокатом і в його справі, і він їй дуже довіряє.

 

За словами колишнього політв'язня, він розпитував Закревську про розслідування "справи Майдану", зокрема про те, чи немає зволікання і спроб її "злити". Євгенія запевнила, що це не так, а слідство таке тривале, тому що обставини подій дуже складні і у них брало участь багато людей. Та проблемою, за її словами, є те, що у розпал суду справу передають від Генпрокуратури до Держбюро розслідувань, де немає фахівців, готових далі вести цю складну справу.

 

"І ось учора трапилось те, про що попереджала ні тільки Закревська, але і інші: час закінчився – справу передали у ДБР. Поправка, яка б врегулювала це питання, так і не була прийнята. І Женя запустила новий годинник – оголосила голодування", - констатував Сенцов.

 

Як повідомляла УМ, адвокат родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська в ефірі одного з телеканалів оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки до закону про ДБР, яка дозволить перевести до бюро слідчих Генпрокуратури, що займалися б "справами Майдану".


Нагадаємо, Раніше у ДБР створено підрозділ з розслідування "справ Майдану", щодо продовження слідства у яких раніше висловлювали занепокоєння адвокати родин Небесної сотні - загиблих під час акцій протестів у 2013-2014 роках.

 

Адвокатська дорадча група вимагає від Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради для проведення голосування за поправку №318 до законопроекту №2116, яка дозволить зберегти слідство у справах Майдану.

 

"Вимагаємо не передавати провадження у справах Майдану до ДБР до прийняття поправки, створення управління по Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ", - йдеться у заяві адвокатів. 

 

Як повідомила адвокат сімей Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська, слідство у справах Майдану має зупинитися з 20 листопада на невизначений час - оскільки Верховна Рада не проголосувала необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування.

 

Зеленський хоче результатів по справах Майдану до 20 лютого.