Дубілет планує запустити в Україні електронні довіреності

10:55, 21.11.2019
Дубілет планує запустити в Україні електронні довіреності

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів про плани запуску електронних довіреностей.

 

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

 

"Ми плануємо запустити для громадян крутезну штуку — електронні довіреності. Дуже красиво виходить, зараз розповім. Отже, уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у мессенжер, на флешці — не важливо) із своїм накладеним електронним підписом", — зазначив він.

 

Дубілет також пояснив, що це досить зручно, особливо, коли якийсь документ терміново потрібно передати в інше місто чи район. Міністр Кабінету міністрів додав, що це не тільки зручно, а й безпечно.

 

“Крім зручності, є ще одна важлива перевага. Файли з е-підписами більш безпечні! Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей. Можливо, в якийсь момент Мін’юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, а система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством”, — акцентував увагу він.

 

Для того, аби впровадити електронні довіреності в Україні, з його слів, необхідно змінити декілька рядків у законах. Так, закон у парламент планують подати найближчим часом.

 

“А тепер найкрасивіше. Для впровадження цього рішення вже все є! У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли. Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Саме цим ми зараз з Мін’юстом та Нотаріальної палатою і займаємось. Повторюся, електронні довіреності (принаймні, на першому етапі) будуть лише у додаток до паперових. Я сподіваюся, що ми зможемо подати закон у парламент у найближчі тижні. Як тільки закон буде прийнято, електронні довіреності мають запрацювати вже наступного дня”, — зазначив Дубілет.

 

Нагадаємо, раніше Дмитро Дубілет заявив, що в уряді написали законопроєкт та постанову про скасування обов'язковості трудових книжок, тиждень тому їх "пустили в роботу".