Сина Джо Байдена хочуть викликати для свідчень в Конгресі США

17:56, 10.11.2019

Конгресмени-республіканці хочуть викликати Гантера Байдена, сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, для дачі свідчень у Конгресі.
 
Про це повідомляє Fох News із посиланням на документ, який опинився в розпорядженні агентства, передає "Громадське".
 
Також конгресмени хочуть викликати інформатора, який поскаржився на розмову президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. Республіканці наполягають на тому, що особа інформатора має бути розсекречена, а його публічні свідчення "є вкрай важливими для справедливого процесу".
 
"Крім сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена й інформатора, особа якого поки залишається невідомою, республіканці хочуть заслухати показання Олександри Халупи, американки українського походження. У 2016 році вона працювала на Національний комітет демократів і була залучена до передвиборчої кампанії Гілларі Клінтон", - йдеться в повідомленні.
 
У списку також фігурують імена колишнього компаньйона Гантера Байдена Девона Арчера, дослідниці фірми Fusion GPS Неллі Ор, яка виступала проти Трампа і нібито "має інформацію з українських джерел", та інших осіб.
 
Крім цього, у Конгресі хочуть заслухати публічні свідчення "півдесятка джерел", які викривач вказав у своїй скарзі й імена яких також залишаються невідомими.
 
Зазначимо, що виклик нових свідків має затвердити більшість, яка зараз належить демократам, та голова комітету з розвідки Адам Шифф. Тому невідомо, які із запропонованих кандидатур демократи погодять для свідчень.
 
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявив, що у вівторок Білий дім, імовірно, опублікує стенограму другої розмови з президентом України Володимиром Зеленським.
 
Перед цим комітети Палати представників США, які вели розслідування щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, оприлюднили стенограми свідчень колишньої директорки з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіони Гіл та директора з питань Європи цього ж органу полковника Александра Віндмана.
 
Нагадаємо, у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.
 
Президент України Володимир Зеленський каже, що адміністрація Білого дому не висувала умови для його зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом. 
 
А сам Трамп заявив, що телефонував Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі.
 
Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

 

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського. Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

 

Демократка, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі: "Публікація записів дзвінка Білим домом підтверджує, що мала місце поведінка президента, що підриває цілісність наших виборів, престиж посади, яку він обіймає, і нашу національну безпеку".

 

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.