Трамп подякував Волкеру за свідчення у Конгресі про Україну

18:01, 06.11.2019
Трамп подякував Волкеру за свідчення у Конгресі про Україну

Президент США Дональд Трамп подякував колишньому спецпредставнику США в Україні Курту Волкеру за його свідчення, які він дав конгресменам в рамках процедури імпічменту.


Про це американський лідер написав у Twitter.

 

"Дякую Курту Волкеру, американському представнику в Україні, який заявив у своїх нещодавно опублікованих свідченнях Конгресу: “Ви запитали, які розмови я вів про "послуги за послугу" тощо. Ніяких, тому що я не знав, що існувала "послуга за послугу"”. Полювання на відьом!" - написав Трамп.

 

Раніше повідомлялося, що новина про затримку військової допомоги Україні стала для колишнього спецпредставника Державного департаменту США по Україні Курта Волкера справжньою несподіванкою. Про це він заявив під час закритих слухань у справі про імпічмент Трампа, про що свідчить опублікована комітетами Палати представників стенограма.


“(Новина про затримку допомоги Україні — ред.) заскочила мене зненацька. Я не знав причину. Жодної причини мені не надали… Ця (новина — ред.) пішла з Офісу управління бюджетом (Білого дому - ред.), тож я одразу подумав, що це стосувалось бюджетних питань, та що через якусь причину відбулася затримка”, - розповів він.

 

За словами Волкера, він не міг повірити в те, що затримка допомоги Києву могла статися через політику адміністрації в Білому домі.

 

Як повідомляла УМ, 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.  У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде "стовідсотково його людиною" і займеться справою Байдена.

Коментуючи опубліковану стенограму, Трамп заявив, шо не чинив тиску на Зеленського. Сам Зеленський заявив, що не давав згоди на публікацію телефонної розмови із Трампом. Також він відмовився публікувати українську версію його розмови з Трампом

Після скандалу навколо розмови Трампа й Зеленського спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.

 
Як відомо, у США оголосили про запуск процедури імпічменту президенту Дональду Трампу через ймовірний тиск на президента Володимира Зеленського під час телефонної розмови.
 
Президент України Володимир Зеленський каже, що адміністрація Білого дому не висувала умови для його зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом. 
 
А сам Трамп заявив, що телефонував Зеленському на прохання міністра енергетики Ріка Перрі.