Церква Польщі відмовилась визнавати Українську православну церкву

14:45, 31.10.2019
Церква Польщі відмовилась визнавати Українську православну церкву

(фото: pravlife.org)

Автокефальна православна церква Польщі звернулась до патріарха Константинопольського Варфоломія із заявою про невизнання Православної церкви України.
 
Про це йдеться в заяві Собору єпископів Польської автокефальної православної  церкви, що відбувся  29 жовтня.
 
Так, церква Польщі повторила позицію щодо ПЦУ, озвучену в квітні 2019 року.
 
"Залишаємо в силі свої позиції щодо автокефалії Церкви української , що містяться в Ухвалах Собору № 340 від 9 травня 2018, № 341 від 25 червня 2018 року та № 342 від 2 квітня 2019 року", - йдеться в заяві.
 
Також стверджується, що церква Польщі "не проти надання автокефалії Церкві в Україні на основі догматичних та канонічних норм для всієї Церкви, а не для групи відступників - розкольників".
 
Зазначимо, що така позиція польської церкви цілком співзвучна з позицією Російської православної церкви, яка відмовляється визнавати незалежну від неї Українську православну церкву.
 
Як писала "УМ", церква Еллади стала першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ та вступила з нею у міжцерковне спілкування.
 
Нагадаємо, 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але численні парафії переходять до ПЦУ.