Зеленський запропонував Бразилії перезапустити спільний космічний проект

14:35, 22.10.2019
Зеленський запропонував Бразилії перезапустити спільний космічний проект

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом Бразилії Жаїром Болсонару запропонував перезапустити спільний космічний проект з використанням космодрому "Алкантара".

 

Про це повідомляє прес-служба президента.

 

Політики також обговорили перспективи співпраці у космічній галузі.

 

"Бразилія – наш головний торговельний партнер у Латинській Америці. Вітаю розширення присутності бразильських компаній в Україні та українських – у Бразилії", – сказав Зеленський.

 

"У нас відбудеться велика приватизація, ми зараз презентуємо чимало проектів, які показують, що в Україну вкладати вигідно. Я вірю, що ми справді маємо побудувати потужні відносини між Україною та Бразилією", – додав він.

 

Нагадаємо, у 2003 році Україна та Бразилія уклали угоду щодо створення наземного комплексу на пусковому центрі "Алкантара" (Бразилія), надання послуг в інтересах національних космічних програм України та Бразилії, а також комерційних замовників пускових послуг.

 

Згідно з договором, до кінця 2006 року повинні були пройти випробування та введення в штатну експлуатацію ракетного комплексу "Циклон-4".

 

Для цього Бразилія надавала космодром та забезпечувала інфраструктуру. Україна повинна була розробити ракету-носій "Циклон-4", провести випробування, підготувати виробничу базу і виготовити технологічний електромеханічний макет ракети-носія для випробувань та першого льотного зразка ракети-носія.

 

Для реалізації міжнародного проекту "Циклон-4" державне підприємство "Конструкторське бюро "Південне імені М. К. Янгеля" залучило кредити під державні гарантії: 150 млн дол у 2004 році та 260 млн дол у 2011 році.

 

Через 12 років реалізації проекту у 2015 році Бразилія денонсувала договір.

 

За попередньою оцінкою КБ "Південне", збитки, завдані Україні внаслідок одностороннього припинення дії договору, могли сягнути 805,86 млн дол.