Дубінський хоче скасувати військовий збір

14:33, 11.10.2019
Дубінський хоче скасувати військовий збір

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський зареєстрував у Верховній Раді два суміжних законопроєкти №2252 та №2253 про внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів щодо скасування військового збору платниками податків.
 
 
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
 
 
Як зазначається у пояснювальній записці до одного із законопроєктів, правова природа військового збору, за оцінкою експертів та практиків, є незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції податку на доходи фізичних осіб через однакові об’єкти оподаткування.
 
 
З огляду на зазначене, фонд заробітної плати зазнає надмірного податкового навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування вказаних доходів в інших країнах світу, що значно погіршує конкурентоспроможність вітчизняних підприємств та товарів на міжнародних ринках. Це також стає фактором значної долі тіньової економіки країни, зокрема і тіньових зарплат, що видаються «в конвертах».
 
 
При цьому, військовий збір та податок на доходи фізичних осіб, як зазначалось вище, дублюють один одного, що призводить до подвійного оподаткування одного й того ж об’єкту оподаткування – заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо.
 
 
На думку автора законопроєкту, компенсувати військовий збір можливо за рахунок позитивної тенденції росту економіки, а також за рахунок скорочення тіньових схем через зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати платників податків. 
 
 
Як повідомляла УМ, до державного бюджету України надійшло 10,7 млрд грн військового збору протягом січня-вересня 2017 року. Це на 31,6% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.