Грецька церква збереться на позачерговий собор для розгляду українського питання

14:09, 08.10.2019
Грецька церква збереться на позачерговий собор для розгляду українського питання

Позачерговий собор ієрархів Церкви Греції 12 жовтня розгляне питання «Інформація про автокефальну церкву України» .

 

Про це повідомив речник Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря у Facebook.

 

«Позачерговий собор ієрархів Церкви Греції 12 жовтня, у суботу, розгляне тему «Інформація про автокефальну церкву України» . 7 жовтня 2019 року Блаженнійший архієпископ афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ підписав відповідне розпорядження» , - написав Зоря.

 

За словами Зорі, чергове засідання Собору ієрархів Церкви Греції відбудеться цього тижня в Афінах і закінчиться 11 жовтня. Серед переліку тем засідання не було жодної, пов‘язаної з Україною, тому промосковські інформаційні ресурси поспішили повідомити, що «питання про визнання автокефалії ПЦУ Собор Грецької Церкви не розглядатиме».

 

«Як це є стандартним для таких ресурсів, вони поспішили бажане видати за дійсне. Справді, на черговій сесії Собору ієрархів питання не розглядатиметься. Але одразу наступного дня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженнійший Архієпископ Ієронім скликає позачергове засідання - обравши таку форму задля дотримання певних процедурних традицій», - зазначив Зоря.

 

Він також нагадав, що «українське питання» вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії. Обидва звіти були позитивними. За підсумками слухань Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков.

 

Також Синод констатував звичайне право Архієпископа Афінського вирішувати питання, пов‘язані з появою нової автокефальної Церкви - тобто спосіб та порядок входження з нею у відносини, як з Церковою-Сестрою, включення імені Предстоятеля для поминання у Диптиху, тощо.

 

Слід очікувати, що таку саму підтримку питання отримає і від Собору ієрархів Церкви Греції.